KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı;

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı;

    Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.

    Milletimiz içinde bulunduğu ahval ve şerâit ne olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, ülkesinin bekasını koruyacağını Kurtuluş Savaşı'nda tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet, 29 Ekim 1923 tarihinde, sarsılmaz bir vatan aşkıyla beslenen bağımsızlık düşüncesinin, milli egemenlikle vücut bulmuş halidir. 

     Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden düşmanlara karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Cumhuriyetimizin 96 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda bile karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam eden, nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.

 

     Milli Eğitimin yılmaz neferleri olarak; Cumhuriyetin yeni nesillerini; vatanına bağlı,  aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, bilimin, sanatın, sporun her alanında gecesini gündüzüne katarak azimle çalışan yetkin bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz.

    Bu vesileyle, Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

 

          Cengiz BAHÇACIOĞLU

           İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.