KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan Kadir Gecesi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan Kadir Gecesi Mesajı

Dostluk ve kardeşliğin, bereket ve paylaşmanın hazzına eriştiğimiz Ramazan-ı şerifin içinde yer alan ve Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başladığı, lütuf ve ihsan gecesi olarak nitelendirilen  bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

Kadir Gecesi , Yüce Yaradan tarafından kâinatın ve var oluşun özeti Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başladığı,esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı,sema kapılarının açıldığı,dua ve tövbelerin kabul edildiği lütuf ve ihsan gecesidir.

Kadir Gecesi; aramızdaki sevgi ve bağışlama duygularının hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkanıdır. Sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu mübarek  gecede,bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz ve Dünya üzerindeki tüm Müslümanlar için sağlık,barış ve huzurun hakim olması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta eğitim camiamız olmak üzere, aziz milletimiz ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutlar, bu gecenin ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.