KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  ebediyete irtihalinin 82. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü  Mesajı

        Cumhuriyetimiz 'in Kurucusu, İstiklâl Savaşı'mızın Başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde kendisini minnet ve rahmetle anıyorum.

         Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm mücadele gücünü Türk milletine olan inancından ve güveninden almıştır. Bu inanç ve güvenle Milli Mücadelenin fitilini milletiyle birlikte ateşleyen Gazi Mustafa Kemal, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başaran milletiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atmıştır. İstiklal mücadelesine önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri,  "geldikleri gibi giderler" diyen bir iradeye liderlik yapan Mustafa Kemal Atatürk'e çok şey borçluyuz. 

        Yaşamını milletine adayan, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan olan Atatürk'ün aziz hatırasına saygının gereği olarak 10 Kasım bir matem gününden ziyade, Onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni geliştirip koruyarak, geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır. Bu bilinç ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere işaret ettiği, "muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma" hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

       Atatürk'ün "Gençler, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız." sözleri doğrultusunda, millî ve manevî değerlerini bilen; bilimde, sporda, sanatta,  kültürde var olan ve her türlü yeniliği takip eden bir nesil yetiştirmenin gayreti içindeyiz. 

         Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimiz'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Cengiz BAHÇACIOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.