KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

        Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini yeniden yazan 19 Mayıs 1919'un, 101. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, ülkemiz tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir.

         Tarih boyunca vatanına ve bayrağına uzanan eller karşısında karamsarlığa düşmeden, tek vücut olarak yüksek bir azim ve kararlılıkla bağımsızlığı için mücadele edip büyük zaferler kazanan aziz milletimiz,  Anadolu'nun işgal edilmeye başladığı dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan başlattığı şanlı mücadele ile kurtuluş ateşini yakmış ve dünyada yegâne örnek olarak gösterilen asil istiklal mücadelesi ile tarihin altın sayfalarında silinmemek üzere yerini almıştır. İstiklal mücadelemizin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Ülkemizin en önemli serveti gençlerimizdir. Gençliğin; bir milletin geleceği olduğu ve gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştiren, genç nesilleri en iyi şekilde yarınlara hazırlayan milletlerin, geleceğe güvenle baktığı inancıyla; Genç nesillerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için devletimiz var gücüyle çalışmakta, her türlü imkân ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber etmektedir.

       Kurtuluş mücadelemizin bu anlamlı günü dolayısı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, aziz milletimiz ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.