KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Kanaat Dönemi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Kanaat Dönemi Mesajı

Değerli Okul Yöneticilerimiz, Öğretmenlerimiz, Çalışanlarımız ve Velilerimiz;

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci kanaat  dönemi; anaokullarımızda, salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerindeki tüm kademelerde tam zamanlı (haftada 5 gün) ve yüz yüze biçimde 15 Şubat'ta okullarımızın açılmasıyla başlayacaktır. 

Diğer tüm okullarımızda ve sınıflarımızda uzaktan eğitime devam edilecek, 

1 Mart'tan itibaren ise tüm resmî ve özel ilkokullarımızda (1, 2, 3 ve 4. sınıflar) seyreltilmiş olarak haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmî ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarımızın 8. sınıfları ile 12. sınıflarında seyreltilmiş ve tam zamanlı yüz yüze eğitime başlanacaktır. 

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerimiz, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabilecektir.  

Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm okullarımızda yüz yüze eğitim öğretimin sorunsuz olarak yapılabilmesi  için tüm hazrlıklarımızı yapmış bulunmaktayız. Hazırlıklar kapsamında, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" uyarınca, okullarımızda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi, gerekli bilgilendirmeleri içeren uyarılar ilgili alanlara asıldı; açılacak tüm okullarımız ihtiyaç duydukları dezenfektan, maske, sabun gibi temizlik malzemelerini ilimiz imkanları ile üretim yapan okullarımızdan tedarik ettiler. Okullarımız bu tedbirlerle birlikte temizlenip, dezenfekte edilerek il genelindeki tüm okullarımız "Okulum Temiz Belgesi" ile belgelendirildi. Ayrıca salgın hastalıktan korunma yollarıyla ilgili eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine okullarımızda devam edilecektir. 

Değerli Okul Yöneticilerimiz, Öğretmenlerimiz ve Çalışanlarımız,

Sizler sayesinde okullarımızın temiz ve güvenilir mekânlar olduğunu toplumumuza göstermiş olacağız. 1 Mart'ta açılacak ilkokullarımız, 8 ve 12. sınıflarımızdan sonra diğer kademelerimizi de en kısa sürede, hep birlikte açacağımıza inanıyorum. 

Salgının henüz başında başlayan uzaktan eğitim döneminde idareci, öğretmen ve velilerimizin göstermiş olduğu özverili ve fedakâr çalışmalar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de en büyük dayanağımız yine sizlerin çalışmaları ve destekleri olacaktır. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygıyla selamlıyor, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını ve tüm öğrencilerimiz ile en kısa sürede okullarımızda buluşmayı temenni ediyorum.

Saygılarımla.

 

Cengiz BAHÇACIOĞLU

Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.