KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

Millî hakimiyetin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. yılında gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbâlimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun.

            Aziz milletimiz zamanın tüm egemen güçlerine karşı emsali görülmemiş bir mücadele vererek küllerinden yeniden doğuş destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara'da kurarak tescil edip, tüm dünyaya ilan etmiştir. Yüce Meclisimiz, geçmişte nasıl ki bu ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse bugünden sonra da demokrasimizin, milli irademizin sönmeyen meşalesi ve milletimizin en büyük umut kaynağı olarak yarınlarımızı aydınlatmaya devam edecektir.  Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz." dediği tarihi mesajıyla birlikte 23 Nisan'ı "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak hediye etmiştir. Bu günün Gazi  Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armagan edilmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvevinini, umudunu gösterir.

         Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza imkanlar oluşturmak, onları vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirip milli manevi değerlerle donatmak zorundayız. Bu çalışmalar onlar için bir lütuf değil, aksine bizler için üst düzey bir sorumluluktur. Hedefimiz; çocuklarımızı özgürce düşünen, sorgulayan, maddi ve manevi değerlerimizi benimsemiş, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek, merhametli ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler, ülkemizin aydınlık yüzleri olacaksınız.

         Bu duygu ve düşüncelerle, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı en içten duygularımla kutluyor, ülkemizde koronavirüs önlemleri nedeniyle okul bahçelerinde kutlayamayacağımız bayramımızın evlerde aynı milli bilinç ve  milli duygularla kutlanılmasını temenni ediyor, TBMM'nin açılışının 100. yılında gururla kutladığımız bu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz vatanımızı bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.  #yüzyıllaryaşa23nisan

 

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.