KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir.

Hammaddesi insan olan, şekil verilen eserin insan hayatı olduğu, dünyanın en hassas ve en muhteşem sanatını icra edenlerdir öğretmenler. Ancak; diğer sanatkârlardan farklı olarak, öğretmenlerimizin ortaya çıkardığı eserler, topluma estetik bir katkı değil, yaşamsal bir anlam katmaktadır. Öğretmenlerimiz; ülkemizin her yerinde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi 2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı olan; "çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek" idealı doğrultusunda fedakarca görev yapmaktadırlar.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara rağmen fedakarca, vefakarca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar. Çünkü öğretmenlerimiz; ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızı aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışmaktadırlar.

Neye baksak, nereye baksak insan mimarı öğretmenlerimizi görürüz.

"Dünyanın her tarafında öğretmenler toplumun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır." diyerek hayatı boyunca öğretmenlere en yüce değeri veren başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmen olarak anılmaktan gurur duymuştur.

Öğretmenlerimiz, öğrencilerini vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerini benimsemiş bireyler olarak yetiştirmek gayesiyle her yerde ve her şartta görev yapmaktadır.

İçinden geçtiğimiz salgın hastalık sürecinde: gerek vefa gruplarında,gerekse diğer toplumsal alanlarda üstlendikleri görevleri layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimiz, uzaktan eğitim sürecinde de ;öğrencilerinin eğitimlerini devam ettirebilmek adına olağanüstü gayret göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir.

Bu amaçla; Her gün öğrenmeye ve öğretmeye aynı heyecan ile devam edeceğiz. Tüm öğretmenlerimizin bu bilinçle çalıştığına inanıyor, öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ve fedakarlıkları için öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Öğretmenler günümüz kutlu olsun.

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize ve personelimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.

Böylesine onurlu ve güzide bir mesleğin üyesi olmanın verdiği mutlulukla; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ,görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.

 

               Cengiz BAHÇACIOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.