KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıldönümünü, bağımsızlığı ve hürriyeti simge haline getiren aziz milletimizle beraber kutlamanın sevinci içindeyiz. Tarihte eşine ender rastlanan bir bağımsızlık mücadelesi yürütülmüş,  yediden yetmişe, kadınıyla erkeğiyle kahramanca vatan toprakları savunulmuş ve bu milli  mücadelenin sonucunda da  Cumhuriyetimiz kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde milletçe birlikte kurulan Cumhuriyetimizin tüm değerlerini geleceğe taşımak, milli manevi değerlerini korumak hepimizin görev ve sorumluluğundadır. Tarihe şanlı mücadelemizi altın harflerle yazdırmış olan bu büyük milletin bir ferdi olmaktan büyük bir  mutluluk duyuyoruz. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti´nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük şanlı zaferi,  Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi korumak, hepimizin bir vatandaşlık görevidir.

Bizler eğitim camiası olarak; Cumhuriyetimize olan sadakatimizle Türk Milletine emanet edilen Cumhuriyetimizin değerinin farkında, bilincinde ve benimsediği ilkeleri muhafaza ederek O´nu hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisinde sahip çıkarak, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmayı var gücümüzle sürdüreceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyor, Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor; esenlikler diliyorum.

Cengiz BAHÇACIOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

 

                                                                                                                                                                                                           

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.