KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım gününde Millet Mektepleri de açılmıştır. Bu anlamlı gün vesilesiyle en kıymetli mesleği icra eden meslektaşlarımı tebrik ederim.

Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve sürekli toplumun önünde giden gönül insanıdır.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adamaktadır. 

Her işi bilen, yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir öğretmen. 

Öğretmen yarını bir gün önceden yaşayan kişi olmalıdır. Onun hayalleri olmazsa, başkalarının hayallerinin de önemi olmayacaktır. Öğretmen, yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludur. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır.

Çocuğunu hesapsızca seven, her türlü fedakârlığı yapan kişiye anne ya da baba denir. Bunu başkasının çocuğu için yapana ise öğretmen denir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutlarken, büyük önder ve Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş ve görevleri sırasında şehit olan tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.


Cengiz BAHÇACIOĞLU
İl Milli Eğitim Müdürü 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.