KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'´nun Yarıyıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'´nun Yarıyıl Sonu Mesajı

      Bir milletin sahip olduğu kültür ve medeniyeti gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarması ve gelişen dünya karşısında milli varlığını sürdürmesi, ülkemizin her alanda dünya devletlerinin bulunduğu noktadan daha üst seviyelere yükseltmesi doğrudan eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sonucudur. Köklü ve zengin bir tarihe sahip olan milletimiz, bünyesinde kurduğu ve yaşattığı nice eğitim kurumuyla, o kurumlarda yetiştirdiği nice büyük insanlarla çağ açıp, çağ kapatmış ve elinin ulaştığı tüm cografyalarda izler bırakmıştır.

       2019/2020 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Döneminin sona erdiği bugün Kastamonu'da 54.727 öğrencimiz karnelerini alacak ve hak ettikleri yarıyıl tatiline gireceklerdir. Kastamonu Milli Eğitim Ailesi olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; milli değerlerimizle donanmış, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak belirtiyor; eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize yaptıkları çalışmalar, sundukları katkılar ve gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum.

      Saygıdeğer Meslektaşlarım, Değerli Öğretmenlerim;

      Geleceğin büyüklerini yetiştiren, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön vererek gönüllere hitap eden sizlere millet olarak çok şey borçluyuz. Bir dönem boyunca ilimiz eğitimine dair yapmış olduğunuz kıymetli çalışmalarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

      Kıymetli Velilerimiz;

      Karne notları, çocuklarımızı yanlış değerlendirme ve yönlendirmenize asla sebep olmamalı. Karnelerdeki notlar, sadece akademik bir değerlendirmedir. Unutmamak gerekir ki asıl olan bu notlarının yüksekliği değil, çocuklarımızın sahip oldukları milli ve insani değerlerdir. Yarıyıl tatilinde, onlarla mümkün olduğu kadar çok birlikte vakit geçirmenizi, kültürümüzün gereklerine uygun aktivitelerde bulunmanızı ve Bakanlığımızca tavsiye edilen etkinlikleri yapmanızı öneriyorum. Bu tatilin, öğrencilerimiz açısından akraba, komşu, eş-dost ziyaretleriyle; ecdadın izinde yapılan tarih ve kültür ve doğa gezileriyle anılmasını diliyorum.

      Sevgili Öğrenciler;

     Öncelikle sizi bitirmiş olduğunuz eğitim öğretim dönemi vesilesiyle tebrik ediyorum. Karnenizdeki notlar elbette önemlidir. Ama daha önemli olan şey; üzerinde yaşadığımız vatana, medeniyete layık bir insan olmaktır. Tatil süresince elbette dinleneceksiniz; ancak tatil bile olsa, size tanınmış bu vakitleri çok verimli bir şekilde değerlendirmeli, kültürümüze ve inanç değerlerimize uygun nice güzel anıyı biriktirmelisiniz.

     Bu duygularla Kastamonu'muzun ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin  güzel bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.

 

 

 

                                                                                                                      Cengiz BAHÇACIOĞLU

                                                                                                                Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.