KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun Yeni Yıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU yeni yıl münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun Yeni Yıl Mesajı

Ülkemizi ve dünyayı derinden etkileyen Covid-19 salgını etkisinde geçirdiğimiz 2020 yılı şüphesiz dünya tarihinde silinmez bir iz olarak yerini alacaktır. Salgının etkisiyle dünyanın hemen hemen tamamında sosyal ve ekonomik hayat, ulaşım ve eğitim faaliyetleri neredeyse durma noktasına gelmiştir. Bu zorlu süreçte birçok ülke eğitime ara vermek zorunda kalırken Bakanlığımızın teknolojik altyapısı ve bu alandaki girişimleriyle ülkemizde yüz yüze eğitimden uzaktan eğitim dönemine geçilmiş, böylece eğitim öğretim kesintisiz devam etmiştir. Cumhuriyete giden yol olan Millî Mücadele'den beri kahraman eğitim ordumuz ülkemizin en sıkıntılı dönemlerinde bütün imkânlarıyla öncü olduğu gibi bugün de aynı fedakârlığı göstermiştir.  Ülkemizin genelinde olduğu gibi İlimizdeki bütün okullarda da  uzaktan eğitimle eğitimin kesintiye uğramasının önüne geçilmiş; ilimizdeki meslek liselerinde maske,  ortam dezenfektan, yüzey dezenfektanı, sıvı sabun, kolonya ürünleri üretilerek kamu kurum ve kuruluşlarımıza destek sağlanmıştır.

2021 yılına dair en büyük umudumuz; ülkemizde ve dünyada haberleri gelen aşı çalışmalarıyla birlikte salgının kontrol altına alınması ve etkisinin kaybolması, hayatın yeniden salgın öncesi döneme dönmesi ve geleceğimizin teminatı yavrularımızın bir an önce okullarımızı şenlendirmesidir.

Bu düşüncelerle yeni yılın öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız, velilerimiz başta olmak üzere ülkemize, milletimize ve insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

                                                                                                       

Cengiz BAHÇACIOĞLU

                                                                                                        İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.