KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri EBA Kullanımına ve Ölçme Değerlendirmeye Ağırlık Verecek

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, 04/11/2015 tarihinde Tosya ilçesinde gerçekleştirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısında Bakanlığımız Eğitim Bilişim Ağının etkili bir şekilde kullanılması, okullarda gerçekleştirilen ölçme değerlendirme faaliyetinin kazanımlara yönelik olarak gerçekleştirilmesi konularında İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yoğun bir mesai harcamasını ve bu konudaki çalışmanın sonuçlarını Aralık ayındaki toplantıda isteyeceğini belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürleri EBA Kullanımına ve Ölçme Değerlendirmeye Ağırlık Verecek

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı 04/11/2015 tarihinde Tosya ilçesinde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda izleme değerlendirme komisyonları, ortak sınavlar, okul öncesi okullaşma oranları, devamsız öğrencilerin durumu, eğitim bilişim ağının tanıtımı, okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin oranı ve eğitim çağındaki engellilerin tespitine yönelik tarama konularında değerlendirmeler  yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü BAHÇACIOĞLU Aralık ayında gerçekleştirilecek İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısına kadar okullarda öğretmenlere yönelik olarak eğitim bilişim ağının tanıtımının tamamlanmasını ve 4-12. sınıf öğrencilerinin tamamına EBA şifrelerinin verilmesinin  bitmesini, konu ile ilgili olarak da İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden sunum isteyeceğini söyledi. Ayrıca okullarda gerçekleştirilen ölçme değerlendirme faaliyetinin kazanımlara uygun olup olmadığının okullarda öğretim programlarının değerlendirilip  değerlendirilmediğinin araştırılıp incelenmesini bu konuda yazılılara ait cevap anahtarlarının özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından da incelenmesini bu konu ile ilgili olarak da bir sonraki toplantıda her bir İlçe Milli Eğitim Müdüründen sunum isteyeceğini belirtti.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.