KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Seydiler’de Gerçekleştirildi.

Ocak Ayı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU başkanlığında Seydiler İlçesinde gerçekleştirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Seydiler’de Gerçekleştirildi.

Aylık yapılan İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı 11/01/2017 Çarşamba günü Seydiler İlçemizde Seydiler Şehit Şerife Bacı Kültür Evinde yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, Müdür Yardımcısı Mesut ŞEKER, Şube Müdürü Hüseyin KENDİR ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı. Saat 10:00’da başlayan toplantıda Destek ve Yetiştirme Kursları ele alındı. Bu konuda yarıyıl tatilinde açılması planlanan kurslara dönük açıklamalar yapıldı. 2017 YGS ve LYS başvuruları ele alınarak bu yıl sistemde yapılan değişikliklere dikkat edilmesi istendi. 18 Ocakta sona erecek başvurularda bu yıl sınavsız geçiş sona ereceği için bütün öğrencilerin sınava başvuru yapmasının sağlanması, açık uçlu soruların ilk uygulanıyor olması ve bazı alanlara sıralama barajı getirilmesi konusunda öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesi istendi. Bu yıl tıp, hukuk, mühendislik branşlarına ilave olarak öğretmenlik tercihlerinde iki yüz kırk bin sıra şartının getirilmesi bu alanı tercih edeceklere şimdiden anlatılmasının faydalı olacağı görüşü dile getirildi. Birinci dönem yapılan Ortaöğretime yerleştirilme sonuçları ilçeler bazında ele alınarak eksikliklere ve alınması gereken tedbirler konusu ele alındı.

11-01-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.