KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Ders Zili Vali YILDIRIM Tarafından Çalındı

“İlköğretim Haftası” münasebetiyle Gazipaşa İlköğretim Okulu bahçesinde, bir program düzenlendi.
İlk Ders Zili Vali YILDIRIM Tarafından Çalındı

Programa Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM’ın yanı sıra Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Aytekin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program protokolün konuşmaları, öğrencilerin halk oyunları gösterisi ve şiirlerin okuması ile devam etti.

Öğretmenlere, yöneticilere, öğrencilere ve velilere 2016-2017 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM, eğitimin toplumların en önemli meselesi olduğunu belirterek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef olarak göstermiş  olduğu muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmanın yolunun eğitimden geçtiğini ifade etti.

 

Vali Mesut YILDIRIM ayrıca son yıllarda bütçeden “Millî Eğitim”e çok önemli kaynaklar aktarıldığını,  okullarımızın fiziki kalitesinde iyileştirmeler yapılarak teknolojik olarak sınıflarımızın ve okullarımızın donanımında önemli mesafeler alındığını, bu manada çalışmaların ise tüm hızıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.

Çocuklarımızın millî manevi değerlerine sahip, geleceğimizin inşasında önemli görevlerde bulunabilmesi için öğretmenlerimize  çok büyük görevler düştüğünün altını çizen Vali YILDIRIM, çocuklarımızı yetiştirmek, onları toplumda faydalı bir birey haline getirmek için en az anne baba kadar  öğretmenlerimizin de katkısına ihtiyaç olduğunu söyleyerek ülkemizin geleceğinin bu çocukların minicik ellerinde olduğunu, dolayısıyla öğretmen arkadaşlarımızın milli ve manevi değerlerle bezenmiş, kendine güvenen, ayakları yere basan çocuklar yetiştirmeleri noktasında kendilerine çağrıda bulunarak öğretmenlerimize göstermiş oldukları gayret ve çalışmalardan ötürü teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU konuşmalarını "İlimizde bu öğretim yılında temel eğitimde 253, ortaöğretimde 72, özel ilkokul, ortaokul ve liselerde 14 olmak üzere toplam 339 okulumuzda görev yapan 4169 öğretmenimiz 56.862 öğrencimize hizmet verecektir. Her zaman olduğu gibi 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında da bizlerden desteklerini esirgemeyecek olan başta Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza tüm kurum ve kuruluşlarımıza ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Sözlerime son verirken sizleri saygıyla selamlıyor, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının, tüm öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." diyerek tamamladı.

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalan Vali YILDIRIM, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet ederek, yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diledi.

 

20-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.