KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Okulum İlk Sporum Projesi Başladı

İlk Okulum İlk Sporum Projesi Başladı

İlimizde ilk defa uygulanan Sporcu Tarama Programı kapsamında “İlk Okulum İlk Sporum” projesi etkinliğinin açılışı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımıyla gerçekleştirildi.

23 Ağustos Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi, Spor Şube Müdürü ve Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adem Keloğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kaya, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

“İlk Okulum İlk Sporum” projesini çok önemsediğinin altını çizen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Ancak,  spora erken başlamak ve disiplinli bir şekilde bu sporu sürdürmekle başarının geleceğine kimsenin şüphesi olmasın. Güzel sanatlar lisesi bu konuda disiplinli çalışırsa çok güzel başarılar elde edebileceğini biliyorum. Yeter ki düzgün bir sistem içerisinde çalışmamızı sürdürelim, hedefe kilitlenelim ve sonuç alıncaya kadar da mücadeleyi bırakmayalım. Kastamonu’yu diğer illerden farklı kılan hentbolda öne çıkan spor dalı olmuştur. Aslında çocuğumuzun yetenekli olduğu spor dalında eğitilmesi, geliştirilmesi başarı için olmazsa olmaz koşuldur. Daha ilk aşamada devreye giren  ve bu amaca hizmet eden bir proje. İlimizde yeni kazandırılan spor tesisleri de var bu spor tesislerinde de düzenli, disiplinli bir çalışma ile sporda yeni yetişmeler sağlanmalıdır. Gerek sosyal, kültürel etkinliklerde gerekse sportif etkinliklerde çocuklarımızın okullarda, diğer derslerde de daha başarılı olduklarını veya öz güvenlerinin artışı ile yetişkin olduktan sonra daha başarılı bir grafik çizdiklerini biliyoruz. Bu proje önemsediğim bir proje, devam ettireceğimiz bir proje sonuç almak için uzun soluklu bir çalışma gerekiyor ama bu bizi yıldırmamalı,  bezdirmemeli bilakis sonuç alıncaya kadar bu yolda yürümeye devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı. 

Yetkililerden alınan bilgiye göre; İl merkezindeki ilk okullarda eğitim gören ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik bir çalışma olduğu belirtilmiş olup, Proje Atletizm, badminton, basketbol, jimnastik, eskrim, futbol, hentbol, masa tenisi, tenis, voleybol ve yüzme branşları olmak üzere toplam sekiz branşta taramaları yapılacak olup  “İlk Okulum İlk Sporum” projesi toplam 3600 öğrenciye hitap edecektir.

Programın sonunda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki protokol öğrencilerin, Dikey Sıçrama, Sağlık Topu Fırlatma, Durarak Uzun Atlama, Esneklik, Sırt Bacak Kuvveti, Sol El Kavrama Kuvveti, Sağ El Kavrama Kuvveti, 20 m Sürat Koşusu, El Genişliği ve El Uzunluğu, Kulaç Uzunluğu, Kilo ve boy testleri tarama işlemlerini adım adım izleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.