KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI

İLKÖĞRETİM HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI

14-09-202014-09-202014-09-202014-09-202014-09-202014-09-202014-09-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

          2020 - 2021 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim haftası açılışı Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni  ile yapıldı. Çelenk Sunma törenine; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz idarecileri, 1. ve 2. Bölge Koordinatör Okul Müdürleri ile Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu/Ortaokulu görevli öğretmenleri katıldı. Çelenk Sunma Töreni sonrasında İlköğretim Haftası kapsamında Valimiz Sayın Avni ÇAKIR  makamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü heyeti tarafından ziyaret edildi.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU yaptığı açıklamada; "2020 - 2021 Eğitim Öğretim yılı için hem uzaktan eğitime, hem de yüz yüze eğitime hazırız. Bu kapsamda okullarımızda tüm tedbirler alınmış ve tüm ekipmanlar sağlanmış durumdadır. Bunun yanında; okullarımızda "Okulum Temiz" belgelendirme programı kapsamında tüm hijyen kuralları uygulanmaktadır. 14 - 18 Eylül tarihleri arası için okullarımızca hazırlanan programlar doğrultusunda tüm velilerimizi okullarımıza davet ediyoruz. Buradaki öncelikli hedefimiz, bu salgın döneminde velilerimizin yaşayabilecekleri tereddütleri öğretmen ve idarecilerimiz eşliğinde öğrencilerinin eğitim alacağı ortamları, sınıfları ve uygulanan hijyen standartlarını yakından görmelerini istiyoruz. Bunun sonucunda da velilerimizin 21 Eylülden itibaren okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimizi, ilk hafta bir gün, 2. Hafta iki gün olmak üzere okullarımıza getirmelerini istiyoruz. Yine bu kapsamda; Taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan öğrencilerimiz için de ilimiz ve ilçelerimizde taşımalı eğitim yüklenicilerimiz görevlerinin başında olacak ve öğrencilerimizi okullarına ulaştıracaklardır. Diğer sınıf seviyelerinde ise uzaktan eğitimlerimiz devam etmektedir. Uzaktan eğitim faaliyetlerinde tüm öğretmenlerimiz EBA üzerinden ve alternatif iletişim kanalları üzerinden öğrencileri ile canlı ders uygulaması yapmaktadırlar.

         Bunun yanında; Uzaktan eğitim kapsamında ise Bakanlığımızın talimatları ile ilimiz genelinde internet erişim olmayan öğrencilerimiz için 260 adet "EBA Destek Noktası" kurularak hizmete açılmıştır. Öğrencilerimiz bu destek noktalarından fiziki mesafe ve hijyen  şartlarına uygun olarak yararlanabilmektedirler. Öğrencilerimizin uzaktan eğitim faaliyetlerinden yararlanmaları ile ilgili alanda yaptığımız araştırmalar sonucunda EBA TV' ye evinde televizyonu olmadığı için ulaşamayan öğrencilerimizin olduğu tespit edilmiş ve yapılan çalışmalar sonucunda Valimiz Sayın Avni ÇAKIR' ın talimatları ile sosyal yardımlaşma vakıfları imkanlarıyla merkezde  49 aileye ilçelerimizde ise 28 aileye LCD TV alarak kurulumları gerçekleştirilmiştir.Böylece öğrencilerimizin evlerinden EBA TV' deki tüm içeriklere ulaşmaları sağlanmıştır.

         Sonuç olarak; 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı için Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda okullarımız, tüm imkanlar seferber edilerek eğitim öğretime hazır hale getirilmiş durumdadır. Çocuklarımızın cıvıl cıvıl sesleri ile yankılanan okullarımızın tüm sınıflarının dolu olduğu sağlıklı günlere ulaşmak dileklerimle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılımızın hayırlı olmasını diliyorum."dedi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.