KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu Taşmektep Ahşap Oyuncak Yönetim ve Danışmanlık toplantısı yapıldı.

Kastamonu Taşmektep Ahşap Oyuncak Yönetim ve Danışmanlık toplantısı yapıldı.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KUZKA işbirliğinde yürütülen "Ahşap Oyuncak Üretiminde Yönetim Kapasitesinin Geliştirilmesi" projesi kapsamında, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Sayın Recep ALTIN, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, KUZKA Genel Sekreteri  Dr. Sayın Serkan GENÇ, Mesleki ve  Teknik Eğitim Şube Müdürü Nergin GÖKMEN, KUZKA proje sorumlusu Özgür Yücel YAKAR, Kastamonu Taşmektep MTAL. Müdürü Veli KANKO, Vego Danışmanlık yetkilileri Gökçe YALÇIN ve Vedat KUNT'un katılımları ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

           

Daire Başkanımız Dr. Sayın Recep ALTIN, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ahşap oyuncakların tasarımı ve üretimi ile ilgili olarak Kastamonu Taşmektep MTAL'nin ahşap oyuncak üretimine yönelik çalışmalarını izlediklerini, bu bağlamda ülkemizde sağlıklı ve güvenli ahşap oyuncaklara çocuklarımızın erişiminin sağlanmasının önemini belirterek ayrıca döner sermaye kapsamında yapılan üretimlerde öncelikle meslek lisesi öğrencilerinin üretimde yer alarak bilgi ve becerilerinin artırılmasının amaçlandığı Bakanlık olarak meslek liselerinin Ahşap Oyuncak Üretim Projelerine gereken desteği sağlamakta olduklarını vurguladı.

 

Eğitim Politikaları Daire Başkanımızın proje ekibine başarı dilekleriyle toplantı sona erdirildi.

 

24-06-202024-06-2020

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.