KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu Üniversitesi Uygulama Anaokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Devredildi

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kampüsü'ndeki "Uygulama Anaokulu" imzalanan protokolle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredildi. 
Kastamonu Üniversitesi Uygulama Anaokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Devredildi

 

 Kastamonu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim Fakültesi Kampüsü'ndeki eski D Blokta bulunan "Uygulamalı Anaokulu" 10 eğitim-öğretim yılı süre ile Müdürlüğümüze devredildi.

Kastamonu Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Hamdi TOPAL ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU katıldı.

Kastamonu  üniversitemize ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür eden Vali KARADENİZ konuşmasında;"  Bu protokolle Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kampüsü'ndeki "Uygulama Anaokulu" tesisi İlimize daha aktif bir şekilde kazandırılacak. Bu tesis hem üniversite öğrencilerine uygulama imkânını arttıracak,   hem de İlimizdeki  ana sınıfı  ihtiyacına katkı sağlayacaktır. Bu protokolün,  İlimizde bundan sonra yapılacak olan çalışmalara da  örnek teşkil edeceğini düşünüyorum ve  İlimiz eğitimine,  minik çocuklarımıza, anne ve babalarına hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

 Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Hamdi TOPAL konuşmasında; "Eğitim Fakültesi bünyemizdeki anaokulu'nun temelde kuruluş sebebi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencilerimizin uygulama eğitimlerinin karşılanması amacına yönelikti.  Böylelikle Milli Eğitim Müdürlüğümüzde bu tesisi  uygulama anaokulu olarak kullanabilecek  aynı zamanda Milli Eğitimin bütün Türkiye'de uygulamış olduğu standart müfredatı  da uygulanmış olacak.  " ifadelerini kullandı.

Uygulama Anaokulu devir protokolü imzalandıktan sonra Sayın Müdürümüz Cengiz BAHÇACIOĞLU; "Kastamonu Üniversitesinin bahçesinde fakültemize ait bir anaokulumuz bildiğimiz kadarıyla Meslek Yüksekokulu adı altında yapılmıştır. Uzun zamandır burada hizmet veriyordu. Ancak bizimde Kastamonu Milli Eğitim İl Müdürlüğü olarak o bölgede bir anaokuluna ihtiyacımız vardı. Sayın Rektör Hocamızdan kendileriyle bir istişare ettik ve kullanım hakkını bir protokolle 10 yıllığına Milli Eğitim Müdürlüğüne verildi. Biz de orada anaokulu ihtiyacımız olduğu için o bölgede hizmet vereceğiz.

Ben bu konuda böyle bir okulumuzu bize kullanım hakkının verilmesi noktasında göstermiş olduğu düşüncesinden dolayı Sayın Rektör Hocamıza şahsınız huzurunda da çok teşekkür ederim. Yine böyle bir protokolün imzalanması için Sayın Valimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." dedi. 

 

 

02-06-202002-06-202002-06-2020

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.