KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Konferansa İlgi Yoğun Oldu

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma Etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Kastamonu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Malik BANKIR ve Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. tarafından verilen konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Konferansa İlgi Yoğun Oldu

Konferansta açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU: “İstiklal şairimiz yaşadığı dönemi çok iyi gözlemlemiş, sorunları çok iyi saptamış ve bunların çözümünü de açık bir şekilde dile getirmiştir. Bu tür etkinliklerle gençlerimiz Akif’i İstiklal şairi olmasının yanı sıra doğruluktan ve çalışkanlıktan taviz vermeyen yönleri ile de tanımış olacaklardır.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un Tarihi Kişiliği” konusunda konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Mustafa BOSTANCI, İstiklal Savaşı döneminde mücadeleye verdiği destek hakkında bilgi verdi. “Bir bakıma gökler uyanık, yer uyanıktır,

Dünya uyanıkken uyumak maskaralıktır!” dizelerini hatırlatan BOSTANCI, Akif’in Müslüman aleminin her daim teyakkuzda olmasını temenni ettiğini ve şiirlerinin birçoğunda bunu vurguladığını söyledi.

“Mehmet Akif’e Göre Sosyal Psikolojik Sorunlar ve Bu Sorunlara Çözüm” konulu konuşmasında Yrd. Doç. Dr. Mehmet Malik BANKIR: “Her daim ilmi destekleyen, çalışkan olmak gerektiğini vurgulayan, mücadele yıllarında da verdiği vaazlarla halkı bilgilendiren bir Akif vardı. O sadece dizeleriyle değil tüm hayatı ile mücadele yıllarına katılmıştır. Ayrıca bu milletin birliği, bütünlüğü, ilmen ve manen ilerlemesi için de gayret sarfetmiş bir vatanseverdir.” dedi.

 

 Programın sonunda İl Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, konferansa katılım sağlayan Yrd. Doç. Dr. Mustafa BOSTANCI ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Malik BANKIR’a teşekkür belgesi takdim etti.

09-03-2016

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.