KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lider Öğretmenler Ali Fuat Darende İlkokulunda

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı´nın ilimizde görevli öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişmelerine yönelik hizmet içi eğitim etkinlikleri işbirliği sürüyor. Bu kapsamda; Ali Fuat Darende  İlkokulunda  öğretmenlerimizden oluşturulan bir  grupla “Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimi 11-12 Nisan 2015’te gerçekleştirildi.
Lider Öğretmenler Ali Fuat Darende İlkokulunda

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU yapılan eğitim faaliyetlerine  katıldı. Öğrenmenin sınırının olmadığı projesi içinde yer alan “Öğrenen Lider Öğretmen“ ve “ Çözüm Odaklı İletişim”  eğitimlerine öğretmenlerimizin gösterdiği ilginin ve her iki etkinliğin de ilimizde gerçekleşiyor olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Öğretmenlerimiz  ve öğrencilerimiz için yapılacak etkinliklerin artarak devam edeceğini ve kurum olarak her türlü desteği vereceklerini, çalışmaların sürdürüleceğini bildirdi.

“Öğrenen Lider Öğretmen” eğitim programında: Etkili İletişime Giriş, Etkili İletişim, Öğrenme Liderliği, Takımla Yönetmek, Dirençle Başetme, Akış ve Ritmin Sürekliliği, Kurallar ve Uygulama Adımları, Ölçme ve Değerlendirme, Sorun Davranışların Yönetimi ve Olumlu Davranışlarının Pekiştirilmesi derslerinden oluşturulan eğitim dersleri verildi. Eğitimler  vakıf tarafından görevlendirilen eğitim uzmanları Abdullah BERBEROĞLU ve Ali HASIRCI tarafından verildi. Katılımcı öğretmenlerimizin memnuniyeti ile sonuçlanan eğitim etkinliği yeni eğitimlerin yapılması dilekleriyle sonlandı.

Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesimde görev yapmakta olan öğretmen ve idarecilerin mesleki gelişimlerine yönelik çeşitli programları (Öğrenen Lider Öğretmen, Çözüm Odaklı İletişim, EYGEP-Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı, Öğretmen Kimyası) düzenlenerek birlikte çalışmalar devam edecektir.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.