KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Okumaları Projesi

Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde 2012 yılından bu yana gerçekleştirilen lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kitap okuma faaliyet programı kapsamında çeşitli illerde uygulanan “Mehmet Akif Ersoy Okumaları" Projesinin Kastamonu ayağının ikinci toplantısı yapıldı.
Mehmet Akif Ersoy Okumaları Projesi

2012 yılından bu yana Bakanlığımız koordinesinde yürütülen “Mehmet Akif Ersoy Okumaları” Projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyet programı kapsamında Kastamonu ayağının ikinci toplantısı Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ katılımı ile gerçekleşti. Şerife Bacı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut ŞEKER, Şube Müdürü Azmi SÖNMEZ’ in yanı sıra projede görev alan öğretmenler ve proje okuma grubunda yer alan yirmi altı öğrenci katıldı.


Toplantının açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU tarafından yapıldı. Bu tür programların öğrencilere büyük katkı sağladığını ifade eden BAHÇACIOĞLU, programın sürdürülmesinde destek sağlayan dolayı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ’ye ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.


Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, 2016 yılının Mehmet Akif Ersoy yılı olduğunu, öğrencilerin Mehmet Akif’i okuyup anlamalarının önemine dikkat çekerek çalışmalarda emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür ederken öğrencilere de çalışmalarının verimli geçmesi dileğinde bulundu.


2016 Ekim’den bugüne kadar gerçekleştirilen sekiz toplantının ikisi Sayın Bakanımız koordinesinde gerçekleşmiştir.


24-02-2016 24-02-2016

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.