KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Vali Karadeniz’e Makam Ziyareti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Duruçay İlkokulu öğrencileri, Vali Yaşar Karadeniz’e makam ziyaretinde bulunarak Vali amcalarına çiçek verdi.
Öğrencilerden Vali Karadeniz’e Makam Ziyareti

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Duruçay İlkokulu öğrencileri, Vali Yaşar Karadeniz’e makam ziyaretinde bulunarak Vali amcalarına çiçek verdi.

   Ziyarete öğrencilerin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Duruçay İlkokulu Müdürü İlhami Yılmaz ve öğretmenler eşlik etti.

   Ziyaret esnasında 23 Nisan kutlamalarının vazgeçilmez ritüeli olan makama oturma geleneği de devam etti. Vali Yaşar Karadeniz, “Bugün Vali olarak makam sizin, artık Kastamonu size emanet” diyerek makamını bir günlüğüne Duruçay İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Feyza Beygirlioğlu’na verdi. 

   Feyza Beygirlioğlu’nun Vali olarak ilk talimatı ise; piknik alanlarında çevreye atılan çöplerin temizlenmesi oldu. Beygirlioğlu bu isteğinin ardından okulu için kütüphane, laboratuvar ve ek bina istedi.

   Feyza Beygirlioğlu’nun yanı sıra Valilik makam ziyaretinde bulunan Duruçay İlkokulu öğrencileri Mehmet Emir Ünal, Rıfat Gürbüz ve Sedef Keşçioğlu’nun isteklerini de dinleyen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; “Çocuklarımıza çevre temizliği noktasında büyük görev düşüyor. Çünkü ben biliyorum ki çocuklarımız büyüklerine oranla bu konuda daha duyarlı. Anne ve babalarınızı ‘buraya çöp atmayalım ki bir daha ki sefer geldiğimizde bu bölgeyi temiz bulalım’ diye uyarın. Şu anda mevcut okulların yapım işi biter bitmez ele alınacak okulların başında sizin okulunuz olmalıdır. Böylece sizin okulunuza kütüphane ve laboratuvar alanı açılmış olacaktır” dedi.

   Her köyde çocuk oyun alanının olması gerektiğini de ifade eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; “Kastamonu’da diğer hizmetlerden sıra gelmedi. Yol meselesi çözülmüş olsa her köyde çocuk oyun alanının olması gerekir. Ama öncelikler yan yana geldiğinde bu biraz daha ötelenmiş. Sonuçta şehirdeki çocuğun oynadığı gibi köydeki çocuğunda bu tip imkânlardan faydalanması gerekir. Zaten 12 yaşına kadar orada oynayabiliyorsunuz. 12 yaşından sonra o hizmet oraya gitse de o çocuk için bir anlamı yok. Çünkü o çocuk o çağı geçirmiş oluyor” açıklamasında bulundu.

   23 Nisan’ın önemine de değinen Vali Karadeniz; “Milli Mücadele yıllarındaki amaç savaştaki karar mekanizmasının meclis tarafından alınmasıydı. Daha sonra Cumhuriyet ilan edildikten sonra yasama organı olarak idari sistemimizdeki yerini almıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Ulu Önderi ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü çocuklara emanet etti. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizlerde sizler gibi çocukken 23 Nisan’larımız oldukça şenlikli geçerdi. Her temsilden sonra bir okul birinci ilan edilirdi. Böylece bir sonraki 23 Nisan’da dört gözle beklenirdi. Şimdi bizler büyüdük artık sıra sizde” ifadelerini kullandı.

   Ziyaretin ardından Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, öğrencilere ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek, öğrencilerin bayramını kutladı ve hediyelerini takdim etti.

24-04-201824-04-201824-04-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.