KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimi Verildi

Öğrencilerimize Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimi Verildi

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimi Protokolü kapsamında planlanan bilinçlendirme eğitimlerinin birincisi, Çarşamba günü Ali Fuat Darende İlkokulu öğrencilerine Şerife Bacı Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

    Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Atilla KOÇYİĞİT, “Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza trafik bilincinin oluşması ve trafik kurallarına uyulması için verilecek eğitim büyük önem taşıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ve TÜSEKON işbirliği ile hazırlanan bu etkinliğin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Eğitimde görev alan usta öğreticilerimize ve sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

    İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar DOLAPCI konuşmasında ise “Ülkemizin trafik probleminin küçük yaştan itibaren önemsenmesi ve trafik kurallarının hayatın bir parçası olarak yaşantımızda yer alması trafik canavarına karşı galip gelmenizi sağlayacaktır. Bakanlığımız ve TÜSEKON arasında yapılan bu iş birliği ile hayata başlayan çocuklarımız trafik eğitimi olarak trafik kurallarını içselleştirileceklerdir.” dedi.

    Trafik-Çevre ve Trafik adabı dersi usta öğreticisi Adnan KILIÇKIRAN, Trafik, Karayolu ve araçlar hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, sürücülerin ve yayaların uyması gereken kurallar üzerinde durdu.

    Trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerimizin kazandırılması amacıyla gerçekleştirilecek olan bilinçlendirme eğitimleri kapsamında 2017 yılı içerisinde merkez ilçede 9330 öğrencimiz, diğer ilçelerimizde 11.450 öğrencimiz olmak üzere toplam 20.780 okul öncesi ve ilkokulumuz öğrencilerimize eğitim verilmesi planlanmıştır.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.