KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul-Mahalle Spor Kulüpleri Kuruluş Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul-Mahalle Spor Kulüpleri Kuruluş Planlama Toplantısı, 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü Şerife Bacı Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Okul-Mahalle Spor Kulüpleri Kuruluş Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, okulun ve çocukların bulundukları mahallenin bir parçası olarak geliştirilmesi amacıyla, kayıt bölgelerinde okul-mahalle spor kulüpleri kurulması, spor dallarında yetenekli olan çocukların öğleden sonra bu spor kulüplerinde yoğunlaştırılmış antrenmanlara katılımları için gereken yapının kurulması öngörülmektedir.

İlimizde okul-mahalle spor kulüpleri kuruluş çalışmalarının tüm yönleri ile değerlendirilmesi, yasal dayanaklarının tespiti, yaşanabilecek sorunlar ve çözüm önerilerinin ortaya çıkartılması ve iyi uygulama örnekleri oluşturabilmek amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat ASRAK, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hasan TEKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, merkez ilçe okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenlerinin katılımı ile 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü Şerife Bacı Öğretmenevi toplantı salonunda, İlimiz Öğrenci Kayıt Bölgelerinde Okul-Mahalle Spor Kulüpleri Kuruluş Planlama Toplantısı gerçekleştirildi.

Okul-Mahalle Spor Kulüpleri Kuruluş Planlama Toplantısında spor kulüplerinin ilimizdeki durumu, okul spor kulüplerinin diğer kulüpler arasındaki yerleri, spor kulüplerinin yasal kuruluş süreçleri, yasal dayanaklar, karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri, eğitim bölgelerinde spor salonu, çok amaçlı salon gibi spor faaliyetleri için gerekli yapısal imkânların genel değerlendirilmesi ve paydaşların görev ve sorumluluklarının belirlenmesi yönelik istişareler yapıldı.


31-05-201931-05-201931-05-2019

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.