KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Kutlandı

Orman Genel Müdürlüğü’nün  Kuruluşunun 180. Yılı münasebeti ile hazırlanmış olan Orman Haftası ve Ağaç Bayramı fidan dikim töreni Kadıdağı Şehir Ormanında gerçekleştirildi.
Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Kutlandı

  Orman Genel Müdürlüğü’nün  Kuruluşunun 180. Yılı münasebeti ile hazırlanmış olan Orman Haftası ve Ağaç Bayramı fidan dikim töreni Kadıdağı Şehir Ormanında gerçekleştirildi.

   Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa ayrıca Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekili Hakkı Köylü, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Orman Bölge Müdür Vekili Mahmut Şentürk ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

   Tüm Ormancılara teşekkür eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;  “Bugün Dünya Ormancılık günü. Bugün ormancılık iki açıdan ele alınacak birisi ormanlarımız ve ormanlarımızdan ekonomik anlamda birçok yönden faydalar sağlanması diğeri ise ormancılık mesleğini sürdüren ormancılarımızla ilgili konuların görüşülmesi, onların yaptıkları hizmetin hatırlanması dolayısıyla bugün burada yaptığımız etkinlik elbette Kastamonu’nun en iddialı olduğu alan olan ormancılığı konuşurken ormancılarımızı da konuşmak durumundayız. Hemen her meslek mensubu konuşurken hizmetlerinden bahsederken bu memleketin dağında, taşında emeğimiz var diye konuşur elbette ki bu bir değimdir bir özdeyiştir ama ormancılarımızın hakikaten bu memleketin dağında, taşında emeği vardır çünkü onlar ülkenin her alanında şehir dışında yerleşim alanlarının dışında arazinin en zor olduğu şartlarda çalışan meslek mensuplarıdır ben bundan dolayı da tüm ormancılarımıza teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Ormancılık ilimiz açısından çok önemli birincisi ormanın ilimize verdiği güzellik Kastamonu’yu diğer İllerden birçok yönden birkaç adım öne çıkmasını sağlıyor. Doğa turizmi başta olmak üzere birçok turizm dalında da ilimize avantajlar sağlıyor bunun yanında ahşap ve ahşaba dayalı sanayinin gelişmesi de hem istihdamın artması hem de üretimin gelişmesi açısından fırsatlar sunuyor. Turizm dediğimizde turistlik eşyalarda önemli işte ahşabın bu yönde de ilimize katkısı var. Bugün burada diktiğimiz fidanlar temsili fidanlar olacak ama bu sektörü Kastamonu genelinde düşünürsek hatta Türkiye ölçeğinde düşünürsek ülkemizde en önemli üretim sağlayanlardan birisinin Kastamonu’da olduğunun gerçeğini de kabullenmek söylemek durumundayız. Bugün aynı zamanda Nevruz günü artık bahara giriş günü, doğanın yeniden canlanma günü işte ormancılık günüyle Nevruzun aynı güne denk gelmesi de doğanın canlanma günüyle denk gelmesi de ayrı bir anlam teşkil ediyor bu vesile ile Türk Dünyasının nevruz bayramını da tebrik ediyorum.  Yine bugün bir başka gün daha var biliyorsunuz Down Sendromlular günü ben bu vesile ile onlarından farkındalık oluşturmak amacıyla verilmiş olan bu günlerini tebrik ediyorum. Dikilen fidanların ülkemizin geleceği açısından önemli fırsatlar oluşturmasını temenni ediyorum bu törenin organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor siz değerli katılımcılara ve çocuklarımıza da şükranlarımı sunuyorum “şeklinde konuştu.

    Gazipaşa İlkokulu Halk Oyunları ekibi gösterilerinin devamında şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından verildi.

 

22-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.