KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Çocukların Özel Materyalleri Dağıtıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi, Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Ziya SELÇUK ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK’un katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 06 Şubat 2019 Çarşamba günü düzenlenen "Özel Çocuklara Özel Materyaller” isimli projenin tanıtımı gerçekleştirilerek aynı gün 7 bölgemizde dağıtımı başlanan materyaller ilimize ulaştı.
Özel Çocukların Özel Materyalleri Dağıtıldı

Özel öğrencilerin eğitiminde kullanılması amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından ilimize gönderilen 28 takım eğitim materyalinin dağıtımına başlandı. Materyallerin il genelinde dağıtımı kurulan komisyon marifetiyle yapılmıştır. İlk etapta ilimiz merkezinde bulunan Özel Eğitim ve Uygulama Okullarımız ile bünyesinde özel eğitim sınıfı olan okullarımıza materyal dağıtımına İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yaşar DOLAPCI ve Mesut ŞEKER ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fatma TÜRKMEN’in katılımıyla başlandı. Bugün ve yarın ise ilçelerimizde materyal dağıtımına devam edilerek, materyallerin öğrencilerimize ulaşması sağlanacaktır.


Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde özel eğitim okul ve sınıflarında eğitim gören öğrencilerimizin hak ettikleri yaşam düzeylerine ulaşabilmeleri ve bunu sağlayacak nitelikte eğitim imkânlarından yararlanabilmeleri için özel eğitim materyalleri hazırlanmıştır. Hazırlanan bu materyaller bütün illerimizde dağıtılmaya başlanmıştır. Özel çocuklarımızın eğitimlerinde son derece önemli bir işleve sahip olan bu materyaller sayesinde çocuklarımızın okuma -yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim gibi alanlarda bir takım beceriler kazanmaları; görsel, işitsel ve dokunsal açıdan desteklenmeleri çok daha rahat olacaktır.” diye konuştu.

 

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.