KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı Açıldı

Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde TUBİTAK Bilim Fuarının açılışına katılan BAHÇACIOĞLU: “Şu an öğrencilerimizin gözlerindeki istek, ışıltı ve heyecanı gördükçe bu tür etkinliklerin amacına ulaştığını görülmektedir.” dedi.
Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı Açıldı

15.04.2015 Çarşamba günü Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılışı yapılan TUBİTAK Bilim Fuarına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, bütün stantları gezerek öğrencilerden bilgi aldı. Eğitiminin temel amaçlarından biri de bilimsel düşünen ve üreten nitelikli insanlar yetiştirmek olduğuna vurgu yapan BAHÇACIOĞLU: “Yeni neslin bu hedef doğrultusunda yetiştiklerini ve geleceğimize yönelik projeler hazırladıklarını görmek eğitim-öğretim adına bizi çok sevindirmektedir. Şu an öğrencilerimizin gözlerindeki istek, ışıltı ve heyecanı gördükçe bu tür etkinliklerin amacına ulaştığı görülmektedir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onlara ışık olan ve her türlü desteği veren tüm öğretmen arkadaşlarımı kutluyor, sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

32 projenin yer aldığı fuarda, Kastamonu’da ilk hastaneyi (Yılanlı Darüş-şifası) kuran Pervaneoğlu Ali hakkında hazırlanan stand ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.