KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Hizmetlerinden Yoksun Bir Eğitim Süreci, Eksik Bir Süreçtir.

Eğitimde etkin rehberlik kapsamında 12.01.2014 tarihinde RAM’da toplantı yapıldı.  
Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Hizmetlerinden Yoksun Bir Eğitim Süreci, Eksik Bir Süreçtir.

Eğitimde etkin rehberlik kapsamında İl Müdürü ÇELİK, Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmenleri ile RAM’da biraraya geldi. Eğitim sürecinde rehberlik hizmetlerinin öneminden bahseden ÇELİK: “Günümüzde Psikolojik ve Rehberlik hizmetlerinden yoksun bir eğitim süreci, eksik bir süreçtir. Çağdaş eğitim, bireyin zihinsel gelişimi kadar kişisel, sosyal gelişimi ile de ilgilenmek zorundadır. Bu sebeple, hem eğitim hem de rehberlik alanında meydana gelen hızlı değişimlerin gözlemlenip, ele alınarak birbiri ile yoğurulması neticesinde, öğrencinin gelişmesi için düzenlenen etkinliklerin ve yaşantıların tümünü içeren geniş bir eğitim programından bahsedebiliriz.” dedi. ÇELİK sözlerine: “Öğrenci, her aşamada gelişim hâlindeki kendisini daha iyi tanıması ve kabul etmesi, bir üst aşamaya yönelik tercih ve seçimler yapabilmesi, kararlar alması ve uygulaması, problemlerle başa çıkabilmesi, potansiyelini daha iyi kullanabilmesi ve kendini gerçekleştirebilmesi için rehberlik hizmetlerine ihtiyaç duyacaktır. Tüm bunlar, dikkate alındığında, Psikolojik ve Rehber öğretmenleri, bizim için önemli özel alan sahibi öğretmenlerdir.” diyerek devam etti.

 

Toplantıda ayrıca Aile Eğitimi, Liselerde Yönlendirme, İnternet Kullanımı ve Önleyici Rehberlik konularından bahsedildi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.