KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık İçin Hareket Et Kastamonu!

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sağlık Bakanlığının İlimize gönderdiği 150 adet bisikletin dağıtımı gerçekleştirildi
Sağlık İçin Hareket Et Kastamonu!

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı konulu Başbakanlık Genelgesi uyarınca Kastamonu Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Protokolü” 27.05.2015 Çarşamba günü imzalandı. Candaroğulları Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle imzalanan protokolün ardından Sağlık Bakanlığının Kastamonu’ya gönderdiği 150 adet bisikletin dağıtımı gerçekleşti. Hareketsiz bir hayat sürmekten kaynaklanan ve birçok hastalığa neden olan obeziteyi önlemek, bu konuda farkındalık oluşturmak adına uygulamaya konulan proje kapsamında 5. 6. ve 7.sınıflarda Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler dersini açan okullar başta olmak üzere il merkezi ve ilçelerde bulunan toplam 44 ortaokulumuza bisiklet dağıtıldı. Törene Kastamonu Valisi Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Kastamonu Halk Sağlığı Müdürü Yüksel Kutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ve diğer kurum yöneticileri katıldı.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.