KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sektör Temsilcileri İle Mesleki Ve Teknik Eğitiminde Yapılacak Çalışmalar Alanında Toplantı Düzenlendi

Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Azmi SÖNMEZ, Cemalettin İPEK ve ilimizdeki tüm meslek grubu temsilcileri ile ilimiz mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürleri katıldı.  
Sektör Temsilcileri İle Mesleki Ve Teknik Eğitiminde Yapılacak Çalışmalar Alanında Toplantı Düzenlendi

Toplantıda konuşma yapan BAHÇACIOĞLU; kendisinin de bir meslek lisesi mezunu olarak meslek liselerinin önemini çok iyi bildiğini, bunun yanında gelişen teknoloji ve sektörel bazda yaşanan gelişmelere meslek liselerimizin entegre olabilmesi için yapacakları işlerin çok önemli olduğunu ifade etti. Toplantının amacının sektör temsilcilerinden meslek liselerinden olan beklentileri ve mesleki ve teknik eğitimin sektöre uyumunun daha iyi nasıl sağlanacağı yönünde görüşlerini almak olduğunu ifade eden BAHÇACIOĞLU tek tek sektör temsilcilerini dinledi . Söz alan sektör temsilcileri İl Milli Eğitim Müdürü  Cengiz BAHÇACIOĞLU´na böyle bir toplantı yaptıkları için teşekkür ederek, meslek liselerinde işletmelerde beceri eğitimi ve staj konusunun yeniden gözden geçirilmesi, yetişmiş insan gücünün gelecekte ihtiyaç duyulacak alanlara göre şimdiden yeni ve mevcut alanların gözden geçirilmesi ile planlanması gerekliliğine vurgu yaptılar.Toplantıya katılan sektör temsilcileri bu konu üzerinde daha geniş katılımlı bir çalıştay yapılması ve bu çalıştaydan çıkacak sonuca göre mesleki ve teknik liselerinin buna göre alanlar bazında incelenmesi önerisinde bulundular .Toplantıya katıldıkları için teşekkür eden BAHÇACIOĞLU dile getirilen görüşlerin önemli olduğu ve en kısa zamanda geniş çaplı çalıştay planladıklarını ifade etti.

15-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.