KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgi, Barış ve Dostluk Treni Kastamonu’da

E-Twinning kapsamında hazırlanan Sevgi, Barış ve Dostluk Treni adlı ulusal projenin maskotu Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tanıtıldı.
Sevgi, Barış ve Dostluk Treni Kastamonu’da

E-Twinning kapsamında hazırlanan “Sevgi, Barış ve Dostluk Treni” isimli ulusal proje maskotu 11. İstasyon olan ilimiz Pervaneoğu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ulaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar DOLAPCI tarafından ziyaret edilen proje sergisinde, Proje İl Koordinatörü Nesrin ULUAY tarafından bilgilendirme yapıldı.   Projenin amacının, Öğrencilere ve öğretmenlere, diğer illerdeki, okullardaki öğrenci, öğretmen ve veliler ile işbirliği içinde çalışma ortamı hazırlamak; hayatımızın her alanında sevgi, barış ve dostluğun önemini kavramak, çevresine aktarmak ve bunu davranış olarak kalıcı kılmak; Proje maskotu olan Sevgi, Barış ve Dostluk Treni’ni kendileri oluşturarak, Sevgi, barış ve dostluk üzerine bugüne ve geleceğe yönelik düşüncelerini ifade etmelerini ve özgüven kazanmalarını sağlamak; Öğrencilerin diğer illerdeki öğrenci, öğretmen ve velilerle proje maskotu olan Sevgi, Barış ve Dostluk treni vasıtası ile iyi ilişkilerin geliştiği bir köprü kurmak; Kültürümüzde yeri olan Mevlana, Yunus Emre gibi Türk büyüklerini tanımak ve onların düşünce biçimlerini anlamak; Öğrencilerin ve çevrenin eğitime bakış açısını olumlu yönde geliştirmek; Ülke genelinde; her ilden en az bir okulu dahil ederek yapılacak etkinlikleri çok taraflı hale getirmek; İlimizin ve E-twinning projesinin adını en iyi şekilde duyurmak; Eğitime sadece yerel boyutta değil, ülke bazında katkıda bulunmak; yaptığı çalışmaları bilgisayar araçlarını da aktif olarak kullanarak çevrelerine olumlu etkiler bırakmak olduğunu belirten BAHÇACIOĞLU, emeği geçen öğrenci, öğreten ve idarecilere teşekkür etti.   11-02-2016 11-02-2016 11-02-2016 11-02-2016

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.