KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla 40 Hadis Ezberleme Yarışması Final programı düzenlendi.

Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mevlid-i Nebi  haftası dolayısıyla 40 Hadis Ezberleme Yarışması Final programı düzenlendi.

08-11-201908-11-201908-11-201908-11-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

         Programa  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU da katıldı. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut ŞEKER ve Yaşar DOLAPÇI, Şube Müdürü Azmi SÖNMEZ ile birlikte Okul Müdürleri, STK Temsilcileri, Öğretmenler ve çok sayıda velinin katıldığı program yoğun ilgi ve takdir gördü.

 

        Programda Jüri başkanlığını  Kastamonu İl Müftüsü Sayın Ahmet SÜZEN yaptı. Jüride Kastamonu Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Hakkı ÖĞRETİCİ ve İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Ahmet ÖZDEMİR  görev aldılar.

        Programın açılış konuşmasını yapan Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet DOĞAN  İmam Hatiplerin vizyon ve misyonundan bahsederek bu okullarda hem tabii hem dini ilimlerin bir arada okutulduğunu, öğrencilerin 2023 vizyonuna uygun bir şekilde kalp ve akıl birlikte çift kanatlı olarak yetiştirildiğini ifade ederek milletin okullarının önemini vurguladı.  Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak akademik, mesleki ve sosyal-kültürel alanlarda yaptıkları çalışmalardan örnekler vererek okulun başarılarından söz etti. Bu kapsamda yapılan bu programda da İslam'n doğru bir şekilde anlaşılması noktasında Hadislerin önemini vurgulamak ve okulda-toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür edip katılımcı öğrencileri kutladı.

       Okul İçinde yapılan yarışma sonunda finale kalan 10 öğrenci yarışmaya katıldı. Yarışma sonunda

1.Recep SERTKAYA

2.Musa EMİROĞLU

 

3.İsa EMİROĞLU  oldu.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.