KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taş Mektep´e Araç Hibesi

Ford Otosan Otomotiv A.Ş. tarafından Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında eğitim amaçlı kullanılmak üzere Transit Custom Van araç yapılan tören sonucunda  hibe edildi.
Taş Mektep´e Araç Hibesi

     Ford Otosan Otomotiv A.Ş. tarafından Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında eğitim amaçlı kullanılmak üzere Transit Custom Van araç yapılan tören sonucunda  hibe edildi.

Teslimat töreni okul bahçesinde yapıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yaşar DOLAPCI ve Mesut ŞEKER, Ford Otosan Ticari Araç Bölge Müdürü  Volkan ARABACI, Binek Araç Bölge Müdürü Ali Aykut ERTAN, Evlüce Ford Bayi Genel Müdür Yardımcısı Yaşar BUDAK. Evlüce Ford Bayi Satış Müdürü Goncagül TÜRKMEN, Evlüce Ford Bayi Kastamonu Şube Müdürü İsmail SEMERCİ, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Orhan ÖZİN, törene katılanlara teşekkür ederek okul  ve bölümleri hakkında kısa bilgi verdi. Hazırladığı AB Projesi ile Nisan ayında Motor Teknolojisi Alanındaki öğrencilerden  ve öğretmenlerden seçilenlerin 3 hafta mesleki deneyim sahibi olmaları için Almanya´ya gönderileceğini belirtti. Sonra söz verilen  Motor Teknolojisi Alanı öğrencisi kendilerine bu imkânı sunan herkese şükranlarını bildirdi. Ford Otosan Ticari Araç Bölge Müdürü  Sayın Volkan Arabacı ´da söz alarak meslek lisesini öğrencilerinin son teknolojiyi en iyi şekilde öğrenmeleri için bu hibeyi yaptıklarını ve mesleki eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.

    İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU konuşmasında, “Ben bu gün ayrı bir gururluyum. Ben 1980 yılında bu okuldan mezun oldum. Okulumuzda okul aile birliği toplantısına katıldım orada da ifade ettim. Kastamonu mesleki, teknik anlamda çok şanslı çünkü İl Milli Eğitim Müdürü olarak ben, bu okul mezunuyum. Şuan ki Kastamonu Belediye Başkanımız bu okul mezunu aynı zamanda Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ’de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu. Bu sebeplerden dediğim gibi bizim ilimizdeki bu okullar biraz daha diğer okullarımıza oranla ayrıcalıklıdır. Bunu şu anlamda söylüyorum. Son zamanlarda mesleki ve teknik eğitimde biraz daha öğrencilerimizin tercih noktasında tereddüt ettiklerini görüyoruz. Ancak bugün yaşadığımız bu olay gösteriyor ki sıfır kilometre aracımız motor teknolojisi alanındaki öğrencilerimize hibe edildi. Onların öğretimi için gerçekten önemli. Sizlere teşekkür ediyorum. Tabi 2023 Vizyonu kapsamında mesleki ve teknik eğitimin güçlendirilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bundan sonra mesleki teknik eğitime daha çok öğrencimiz gelecek. Daha çok istihdam sağlanacak. Önceki gün Sayın Bakanımız İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bir mesleki ve teknik eğitim okulunun açılması ile ilgili bir programa katıldı. Yine savunma sanayi konusunda bir meslek lisemiz açılıyor. Yani sonuç olarak mesleki teknik okullarımız ve öğrencilerimiz 2023 Vizyonu kapsamında istenilen seviyeye gelecektir.” dedi.

      Konuşmaların ardından kurdele kesildi ve araç Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine teslim edildi.

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.