KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşköprü Atatürk İlkokulunda Özel Eğitim Sınıfının Açılışı Yapıldı

Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için mücadele veren Türk Kızılayı´nın faaliyetlerine dikkat çekmek için 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Taşköprü ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulunda Özel Eğitim sınıfının açılışı yapıldı.
Taşköprü Atatürk İlkokulunda Özel Eğitim Sınıfının Açılışı Yapıldı

 

Taşköprü Kızılay Şubesi tarafından donatılan, Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Taşköprü Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Seven, kamu kurum ve kuruluş müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan program da  protokol konuşmalarına geçildi.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Kaymakamlığımızın, Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar olsun diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yürüttüğü hizmetler yönünden olsun Taşköprü İlçemiz işbirliği sayesinde birkaç adım önde gidiyor. Bundan dolayı ben hepinizi tebrik ediyorum.

Kızılay,  zora düştüğümüzde bizim ilk önce yanımızda olan kamu yararına çalışan devlet statüsünde bulunan ve idarenin hem sağ hem solu konumunda olan bir kurumumuz. Kan bağışı, yoksullara yapılan yardımlar ve sosyal sorumluluk çalışmalarının yanında, örneğin bizim ülke olarak son zamanlarda karşılaştığımız dışarıda düzensiz göçte dahi Kızılay çok aktif rol oynamış,  hep AFAD’ın yanında yer almış bir kurumumuz.

Burada Özel Eğitim  alacak çocuklarımız  büyüdüklerinde başkalarına daha az  bağımlı hale gelecekler, belki birçoğu kendi ayaklarının üzerinde durmasını öğrenecek, kendi temel ihtiyaçlarını giderebilecek duruma gelecekler,  bu ne parayla ne maddiyatla ölçülebilecek bir hizmet değil.

Ben  yapmış olduğunuz bu Özel Eğitim sınıfından hem de diğer hizmetlerinizden dolayı Kızılay başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Taşköprü ilçesinin yine bu birlikteliğinden dolayı tebrik ediyor, sınıfımızın ilçemize ve çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kızılay Haftası etkinlikleri çerçevesinde  Taşköprü ilçesinde,  ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir ve liselerde kompozisyon olmak üzere 3 kategori de  düzenlenen yarışmada  dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından takdim edildi.

Plaket takdimlerinin  ardından ise Taşköprü Kızılay Şubesinin katkılarıyla yapılan Özel Eğitim Sınıfının açılışı Valimiz Karadeniz tarafından gerçekleştirildi. Öğrenciler ve yaptıkları etkinlikler hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karadeniz’e   Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri tarafından yapılan  tablo takdim edildi.

01-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.