KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 4007 “Tüketimden Üretime Hayallerden Bilime Koşalım Haydi Kastamonu 2” Bilim Şenliği Başlıyor

İlki 9-10 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Tüketimden Üretime Hayallerden Bilime Koşalım Haydi Kastamonu isimli bilim şenliğinin ikincisi 10-11 Ekim 2018 tarihinde Kuzeykent Kapalı Pazaryerinde gerçekleştirilecek.
Tübitak 4007 “Tüketimden Üretime Hayallerden Bilime Koşalım Haydi Kastamonu 2” Bilim Şenliği Başlıyor

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu Belediyesi ve Şehit Mehmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu işbirliğinde hazırlanan bilim şenliğinde,  55 atölyede farklı bilimsel deneyler, robotik kodlama ve roketten astronomiye çeşitli etkinliklerin yer alması planlanmaktadır. Etkinlik alanında oluşturulacak atölye çadırlarında ilgi çekici deneyler, etkinlikler, bilimsel şov ve gösteriler, gökyüzü gözlemleri, sanatsal etkinlikler yapılacak. Şenlikle yaparak-yaşayarak öğrenme sağlanması, disiplinler arası ilişki kurulması, bilimsel ve teknolojik bir bakış açısı geliştirilmesi, bunları yaparken de farklı düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, katılımcıların hayal gücü ve el becerilerinin gelişmesine katkı sağlama, paylaşımda bulunma gibi temel değerleri de kazanmaları hedeflenmektedir. 21 yy. becerilerini kazandırmak adına öğrencilerin zihninde ´Yapabilirim´ fikri aşılanmaya çalışılacaktır.

Düzenlenecek olan şenlikte Merkez ilçe ve köy okulları ile diğer ilçelerde öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri olmakla birlikte 7´den 70´e tüm halkımıza yönelik programlar yer alacaktır.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.