KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Finalistlerinden BAHÇACIOĞLU’na Ziyaret

Samsun ilinde gerçekleşen TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Sergisinde dereceye girerek Türkiye finaline gitmeye hak kazanan Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi yönetici, danışman öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU’nu makamında ziyaret etti
TÜBİTAK Finalistlerinden BAHÇACIOĞLU’na Ziyaret

    TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Sergisi 27-29 Mart 2017 tarihlerinde Samsun’da gerçekleşti. 1435 projenin başvuru yaptığı bölge sergisine, Kastamonu ilinden 118 proje başvurusu yapılmıştı. Bölge sergisinde 12 alandan 100 proje sergilendi.

    Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezinden 2, Tosya Bahçelievler Anadolu Lisesinden 1, Devrekâni İmam Hatip Lisesinden 1 proje ile ilimiz bölge sergisinde temsil edildi.

    30 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde Psikoloji alanında Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi adına Özkan KAHVECİ danışmanlığında öğrencimiz S. Ecem Gül KIZILCIK tarafından jüri önünde sunulan proje, Bölge 1.si olarak Ankara finalinde ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Yine Psikoloji alanında Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi adına Özkan KAHVECİ danışmanlığında öğrencimiz Kübra ÇÜRÜK tarafından jüri önünde sunulan proje Bölge 2.si olmuşdu.

    Tosya Bahçelievler Anadolu Lisesinden Özden YILDIZ danışmanlığında Kimya alanında öğrencimiz Ayşegül Kübra CANDAN ve Edanur KARACA tarafından sunulan proje de Bölge 3.sü olmuşdu.

    İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, Ankara’da 7-12 Mayıs 2017’de tarihlerinde yapılacak olan Türkiye finalinde danışman öğretmenimize ve öğrencilerimize başarılar dileyerek, öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.