KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali KARADENİZ, İlk Ders Zilini Çaldı

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının 2.yarı açılışı nedeniyle Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu’nda düzenlenen törene katıldı.
Vali KARADENİZ, İlk Ders Zilini Çaldı

    251 öğrencinin öğrenim gördüğü okuldaki törene Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma AlbayMetin Özbek, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri,  öğrenciler ve veliler katıldı.

   Sağlıklı yaşam ve zararlı alışkanlıklardan korunma konusunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Karadeniz; “17 tane okulumuza deprem dayanıklılık testinden dolayı yıkım kararı gelmişti,  ilimizin büyüklüğü açısından ve  kapasitemiz açısından baktığımızda 17 okul önemli bir rakam. Derslik sayısı az olan bir ilde bu kadar okulun birden yıkım kararının alınması doğrusu her şeyi alt üst edebilecek bir şeydir. Ama İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere konuyla paydaş tüm kamu kurum ve kuruluşları el ele verdiler ve bu işi en hassasiyetiyle atlatacak şekilde gerekli tedbirleri aldılar ve eğitim-öğretim yılı bu şekliyle devam ediyor. Tabi ki bu süreci hızlı atlatmakta önemliydi. Onun için yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi  ile birlikte çalışmalar yaparak yeni okulları hayata geçirme sürecinde hızla ilerliyorlar bu çalışmalarımızda Belediye önemli destekler veriyor. Şimdiden 10 tane okul şu anda ihale sürecine çıkmış durumda bunlardan 8 tanesi yıkımı kararlaştırılan okullar yine iki okulumuzda önümüzdeki kısa süre içerisinde iki okulun daha ihale süreci başlamış olacak. O okulları da bir bir buçuk yıl gibi kısa sürede tamamlayıp eğitim öğretime kazandırma düşüncesindeyiz.

   Bu binaların içini iyi doldurmakta önemli yani eğitim öğretimin tüm unsurları ile kalitesini artırmak, iyileştirmekte önemli, çocukların test çözmesi elbette ki olmazsa olmazımız neticede bir üst eğitim öğretim hayatına devam edebilmeleri onların ne kadar çok bilgiye sahip olması ve bu bilgiyi de hızlı ve etkili bir şekilde kullanabilmelerine bağlı. Fakat iyi bir üniversiteyi bitirmekte artık yetmiyor bitirdikten sonra donanımlı bir şekilde eğitim öğretim hayatını geçirmesi önemli yani diplomanın yanında başka özellikleri de eklemesi lazım.

   Çocuklarımıza öğretim verirken eğitim vermeye de önem vermeliyiz çocuklarımızı özellikle değerler eğitimi yönünden olsun,  iyi, başarılı bir insan, çevresine, yakınlarına milletine duyarlı bir insan olarak yetişmelerine bağlı.  Tabiî ki bunu sağlayacak faktör önce ailede başlıyor daha sonra akrabalar ve arkadaşlar da çok önemli.  Çocuğun ailesi ile birlikte hep yaşama sevinci taşıyarak yetişmesi gerekiyor.

   Öğrencilerin her biri büyüdüğünde hangi meslekten olursa olsun ürettikleri meslekte başarılı birer vatandaş ve birey olarak, başarılı anne, baba olarak bu ülkeye, iyi hizmetler vermesini şimdiden temenni ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

    İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu; 2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. dönemi sorunsuz bir şekilde bitirdik. Öğrencilerimizi etkileyecek ve büyük tehlike olduğunu düşündüğümüz madde bağımlılığıyla ilgili bir dizi faaliyetler gerçekleştirdik.  Valimiz Yaşar Karadeniz’in himayelerinde paydaş kurumlarla ‘Çiçek Soldurmayalım’ projesini hazırlayarak bu kapsamda öğretmen, öğrenci ve velilerimize madde bağımlılığının zararları ile ilgili  eğitimler verdik, afiş ve broşürler hazırlayarak farkındalık oluşturmaya başladık. Merkez ilçede komisyonlar marifetiyle cafe, internet cafe ve oyun salonlarının denetimlerini gerçekleştirdik. Tüm  bu faaliyetlerimiz birinci dönem olduğu gibi ikinci dönemde de hız kesmeden devam edecektir.

05-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.