KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ, Sınav Koleji Şehit Polis Memuru Nihat karakoca ve Hv.Sv.Kd. Üçvş. Yılmaz Arığ Kütüphanesi Açılışını Gerçekleştirdi

Sınav Koleji Şehit Polis Memuru Nihat karakoca ve Hv. Sv. Kd. Üçvş. Yılmaz Arığ Kütüphanesi açılışı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımlarıyla Sınav Koleji yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ, Sınav Koleji Şehit Polis Memuru Nihat karakoca ve Hv.Sv.Kd. Üçvş. Yılmaz Arığ Kütüphanesi Açılışını Gerçekleştirdi

Kütüphane Açılışına ayrıca Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkan Vekili Ahmet Sevgilioğlu, 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı jandarma Albay Orhan Sırma, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Şehit Polis Nihat Karakoca ve  Şehit Hava Savunma Astsubayı Kıdemli Üstçavuş Yılmaz Arığ’ın aileleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Sınav Koleji Kurucu Müdürü Şefik Ziya Kocaman, Kütüphanenin açılmasına öncülük eden Sınav Koleji 12 C sınıfı öğrencilerinden Çağrı Solak ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

 

Kitap nesilden nesile bilginin aktarılmasının geçmişten günümüze belki de tek aracıydı diye sözlerine başlayan Vali Karadeniz; ‘’Bugün alternatifleri var gibi görünüyor ama şunu biliyoruz ki yine en sağlıklı bilgiyi edinebileceğimiz kaynak kitap, diğer görsel ve iletişim içerikli kaynaklarda, bilgiler ya çok sığ nitelikte olmakta, ya da gerçek dışı olmakta kaynağında çoğunlukla nereden geldiği bilinmemekte. Bazen a kişinin adına adı kullanılarak yapılıyor ama bakıyorsunuz hiç alakası yok tamamen faklı amaçlarla farklı niyetlerle ve bir çok alanla da reklam amaçlı bu bilgiler paylaşılmakta ama kitapta yazarını bilirsiniz zaten o yazarın hayatını az çok herkes okudu. Kitabın yazarının kim olduğunu bilir ve içindeki bilgilerde öyle oturayım da şunu yazıyım diyerek yazılmış eserler değildir. Üzerinde bir emek vardır, bir birikim vardır bütün bunlardan elde edilmiş bir çıktı vardır. Dolayısıyla kitaplardan elde edeceğimiz bilgiler bizler için her zaman bundan sonra da güzel daha sağlam ve sağlıklı bilgiler olmaya devam edecektir. Hatta kitapların dijital ortamlarda da aktarımı başladı ama istenen ölçüde diğer dijital platformdaki ürünler kadar aynı gelişmeyi gösteremedi çünkü orada da sanıyorum mürekkebin kokusu öne çıkıyor, kâğıdın kokusu öne çıkıyor dolayısıyla bizler için kitap hep önemli olmaya devam edecektir. Tabi ki biz ne kadar kendimizi geliştirirsek geliştirelim şunun da önemli olduğunu biliyoruz yaşadığımız ortam huzurlu bir ortam olmak zorunda, bu huzurlu ortamın olması içinde öncelikle ülkemize kasteden hainlere yönelik mücadelesizinde sürmesi gerekmekte ve bu uğurda şehit olanların adına kütüphanenin açılıyor olması da bence her iki alanın bir birinden ayrı gibi görünse de güvenlik ve gelişmenin aslında ikisinin bir bütün olduğunu biz zaten biliyoruz sizlerde biliyorsunuz bunun anlam ve ifadesini de burada edinmiş olacağız. Ben bu kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum özellikle değerli gençlerimizi tebrik ediyorum böyle bir fikre sahip olup uygulamaya koymuş olmaları bizler için anlamlı biz şunu biliyoruz ki onlar sayesinde bizler artık geleceğimiz içinde en ufak bir kaygımız yok. Onlar bu ülkeyi bugünkü durumundan çok daha ileriye getirecek bilgi ve donanıma sahip olarak yetişiyorlar tekrar kendilerine teşekkür ediyorum katılımınızdan dolayı sizlere şükranlarımız sunuyorum kütüphanemizin okulumuza ve gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Program devamında protokol tarafından kütüphane açılış kurdelesini kesildi. Ardından Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.


09-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.