KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VOCATHLON'DA KASTAMONU BAŞARISI

VOCATHLON'DA KASTAMONU BAŞARISI

Mesleki eğitim liselerimizde eğitim gören öğrencilerin girişimcilik kültürünün oluşturulmasını, iş ve proje fikirleri geliştirmelerini amaçlamak üzere ilk kez 2019 yılında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde uygulamaya konulan Vocathlon-Mesleki Eğitim-Genç Girişimciler Yarışıyor Programı'nın ikincisi bu yıl 4-5-6 Aralık 2020 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Kastamonu, Sinop ve Çankırı illerinden toplam 50 öğrencinin katılımıyla oluşturulan 9 takım 48 saat içerisinde mentörleri ve takım öğretmenleri eşliğinde proje fikirlerini geliştirdiler.

6 Aralık 2020 (bugün) tarihinde çevrim içi olarak yapılan takım sunumları sonucunda yapılan jüri değerlendirmesi neticesinde dereceye giren takımlar ve proje fikirleri açıklandı.

Araç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Geleceğin Mihmandarları Takımı " TEDESS-Temel Destekli Sağlık Saati projesiyle 1. olurken, Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstiklal Takımı " Sesim Ol" projesiyle 2. Olmuştur. Sinop ilinden Prof.Dr.Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Amiral Takımı ise "Ağ Oteli" projesiyle 3.'lük elde etmiştir.

Ayrıca yarışmada 1. olan Araç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Geleceğin Mihmandarları Takımı-EDESS-Temel Destekli Sağlık Saati Projesine patent desteği alım sürecinde Kastamonu Teknokent A.Ş. tarafından danışmanlık sağlanacaktır.

 Programa katılarak ilimizi temsil eden İnebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Genç Denizciler Takımı ile Sepetçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Ilgaz Takımı'nın öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eder, yarışmada derece yaparak 1. olan Araç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Geleceğin Mihmandarları Takımı ve 2. olan Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-İstiklal Takımı öğretmenleri ve öğrencilerini de tebrik ederiz.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.