KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Zenginliğimiz Farklılığımız” Temalı Resim Yarışmasının Ödülü Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ Tarafından Verildi

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce, göç ve göçmen konularında farkındalık yaratmak ve göçün bir zenginlik olduğunu göstermek adına Türkiye genelinde,  tüm resmi, özel, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında “ Zenginliğimiz Farklılığımız” temalı düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Kastamonu Seydiler Yatılı Bölge Okulu 8. Sınıf öğrencisi Hatice SÜNNETÇİ’ye ödülü Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ tarafından takdim edildi.
“Zenginliğimiz Farklılığımız” Temalı Resim Yarışmasının Ödülü Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ Tarafından Verildi

   Valilik makamında üçüncüsü düzenlenen resim yarışmasının ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Burak KESKİN, Seydiler İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat KELEŞ, Seydiler Yatılı Bölge Okulu Müdürü Oğuz YILMAZ, Resim Öğretmeni Yasemin CİHANGİR ve öğrenciler katıldı.

   Özellikle ekonomik seviye olarak daha az gelişmiş bölgelerden, daha gelişmiş bölgelere doğru köyden kente, kentten daha büyük kente, az gelişmiş ülkeden gelişmiş ülkeye devamlı bir göç olgusunun dünyada hızlanmış bir durumda olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ; “Bunu sorun olarak görmek yerine, nasıl fırsata çeviririz sorusunu da aramak gerekli. Eğer biz olaya böyle bakmazsak o zaman hep sorun olarak görür ve o sorunun altında eziliriz, ama bunu fırsata dönüştürecek imkânları araştırırsak ülkemize artı değer katacaktır. Örneğin göçle gelenlerin içerisinde yetişmiş insanlar varsa onları bu ülkemize artı değer olarak katmamız lazım. Vatandaşımızın çalışmak istemediği yapmak istemediği, işler boşluğunu gelenlerle doldurmamız lazım.  O açıdan tüm toplumun bu farkındalığı hissetmesi, bu çabanın içinde olması lazım. Yarışma o açıdan isabetli bir çalışma olmuş kızımızın göstermiş olduğu başarıdan dolayı da tebrik ediyorum şeklinde” konuştu.

19-06-201819-06-201819-06-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.