KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´dan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebeti ile mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU´dan 2017-2018  Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

   Bugün itibariyle 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız. Bugün alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır. Bugün itibariyle ilimizde toplamda 55.961 öğrenci karne almıştır.

   Verimli ve başarılı bir eğitim-öğretim sezonu geçirdik. Okullarımızda yönetici ve öğretmenlerimizin gayretleri ve velilerimizin destekleri ile gerçekleştirilen yerel, ulusal ve uluslararası projeler; sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerimizi kaliteli bir eğitim sunmanın yanında onları sosyal hayatta aktif bireyler olmaları hususunda çalışmalar gerçekleştirdik.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bugün karnelerinizi aldıktan sonra 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını bitirmiş olacaksınız ve uzunca bir tatile gireceksiniz. Hepinizi gayretleriniz için tebrik ediyorum. Verimli bir tatil yaparak başarılarınızı süslemenizi temenni ediyorum. Bir kısmınız mezun olup bir üst eğitim kurumuna devam ederken, bir kısmınız da bir üst sınıfa devam edeceksiniz. Bu sebeple tatilde spor, gezi, aile-akraba ziyaretleri gibi birçok farklı etkinliklerde bulunarak bedeninizi ve zihninizi dinlendirirken kişisel gelişiminize katkı sağlamayı unutmayınız. Mutlu, sağlıklı ve hoş bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz;

Karneler çocuklarımızın okuldaki akademik başarısını gösteren rakamlardan ibarettir. Notları olumlu ya da olumsuz bir karneye bakarak çocuğunuzun kişiliğini etkileyici ve özgüvenini azaltıcı değerlendirmelerden kaçınmanızı sizlerden rica ediyorum. Elbette ki çocuklarımızı okulda başarılı görmek her anne-babanın haklı bir isteğidir. Çocuklarımızla sağlıklı bir diyalog kurarak karnesindeki notlar değerlendirilmeli ve yol haritası buna göre birlikte çizilmelidir. Eğitimde en büyük destekçimiz olan siz velilerimize teşekkür eder, ailenizle birlikte güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Gayretli, cefakâr, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan öğretmenlerimiz,
Öğrencilerinizin akademik ve sosyal yönden başarılı, milli ve manevi değerlerini kazanmış iyi bireyler olması için emeği geçen siz değerli öğretmenlerime de teşekkürü bir borç bilir, ailelerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu, güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

   2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı biterken tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyor,  İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, Değerli Öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İl-İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Personellerimize teşekkür ediyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.