KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´ndan 23 Nisan Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU´ndan 23 Nisan Mesajı

 

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. Yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı büyük bir heyecanla kutluyoruz. Bugünü bayram olarak kutlayan çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Tarihimizin dönüm noktalarından olan 23 Nisan 1920, ülkemizi işgale teşebbüs edenlerin karşısında, Türk Milletinin vatanına sahip çıkmak gayretiyle Milli İrade´yi hakim kıldığı gündür.

    23 Nisan 1920´de, ´Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir´ şiarıyla kurulan Meclisimiz, aziz milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinin, bağımsızlığa olan aşkının yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, milli iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil etmiştir. 23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Bu günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye´nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu gösterir.

Sevgili çocuklar,  Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri; Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, sorgulayan, düşüncelerini ifade edebilen, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına faydalı, donanımlı bireyler olacaksınız. Ecdadımızın çetin bir mücadelenin ardından bugünlere taşıdığı şanlı bayrağımızı yarın sizler teslim alacaksınız. Nice 23 Nisanları birlikte kutlayacağız.

 

    Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.