KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
BAKANLIĞIMIZIN 5 MİLYON ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİREN ÜCRETSİZ YEMEK HİZMETİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ
![BAKANLIĞIMIZIN 5 MİLYON ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİREN ÜCRETSİZ YEMEK HİZMETİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ](/meb_iys_dosyalar/2023_02/02145510_6533eb67-acac-4e7f-abf8-e650485f2e27.jpg)
Bakanlığımızın ücretsiz yemek uygulaması kapsamında 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci dönem başlangıcı olan 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren anaokulu ve ana sınıflarındaki tüm öğrencilere de ücretsiz yemek hizmeti sağlanacak. Bu sayede 81 ilde ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrenci sayısı 1.8 milyondan 5 milyona yükselecek. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm anaokulu ve ana sınıflarımızda genişleyen beslenme kapasitemiz için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.