KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Sanat Merkezine Öğretmen Alımı Başvurularında Yapılması Gereken İşlemler

Başvuruda Yapılacak İşlemler

a) Elektronik Başvuru Formu’na, http://mebbis.meb.gov.tr adresinden sırasıyla “Başvuru İşlemieri’ne sonrasında “Bilim Sanat Başvuru İşlemleri” linkine tıklayarak “kullanıcı adı ve şifre" ile girilebilecektir.

b) Elektronik Başvuru Formu doldurulacaktır.

c) Elektronik Başvuru Formu’nun çıktısı alınacak, EK-2 değerlendirme formundaki belgeleri de ekleyerek onay işlemleri için eğitim kurumu müdürlüğüne gidilecektir.

ç) Eğitim Kurumu Müdürlüğü, başvuruyu inceleyip Kılavuzdaki şartlara uygun olanları onaylayacaktır. Onaylama işlemi sonuçlandıktan sonra Başvuru Formu’nun iki adet çıktısı alınarak nüshalarıyla birlikte öğretmene imzalatılacaktır. Onaylanan Başvuru Formu’nun bir nüshası öğretmene geri verilecek, diğer nüshası ekleriyle birlikte İl Öğretmen Değerlendirme Komisyonuna teslim edilecektir.

d) Onay birimlerinin onay işlemini süresi içinde tamamlamalarından sonra, başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Onaylanmış Başvuru Formu’nu yanlış doldurduğunu beyan ederek yanlışlığın düzeltilmesini, başvuru süresi içinde ve yazılı olarak isteyen öğretmenlerin başvuruları, isteğinin uygunluğu hâlinde; yapmış olduğu başvuru reddedilerek yeniden başvuruda bulunmaları sağlanacaktır.

e) Başvuru ve onay işlemleri, internet aracılığıyla öğretmenler tarafından takip edilebilecektir.

f) Değerlendirme sonuçları, http://orgm.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanacaktır.

Aktekke Mahallesi Yalçın Cad No12/1 Posta Kodu 37100 - Santral (366) 2903700 (366) 2903800 Özel Kalem (366) 2903702 (366) 2903703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.