KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun Gaziler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun Gaziler Günü Mesajı

Sakarya Meydan Muharebesi'nin zaferle neticelenmesiyle Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle bugün Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Gazilerimiz, şanlı tarihi boyunca tüm zorluklara karşı istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen ve bu uğurda gazi ve şehit olmayı büyük bir gurur kaynağı sayıp bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkan aziz milletimizin medarıiftiharı, vatanseverlik ile kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşayacağının en büyük teminatlarıdır.

Ülkemizin her karış toprağına kanlarını vererek tarihimizi altın harflerle yazdıran, vatanımızı ve kutsal saydığımız tüm değerleri korumak uğruna en zor şartlarda dahi canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimize vefa duygularımızı, minnet ve şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. Zira bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin bu fedakâlıkları sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı devam ettiriyoruz.

Cenab-ı Hak, canından daha değerli bir amaç uğruna canını feda etmekten tereddüt etmeyenlere, Âl-i İmrân suresinde "Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Allah'ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar." ayeti ile ebedi hayatı müjdelemiştir. Gazilerimiz, bu müjde vesilesiyle kendilerine bahşedilen şehitlik nasip olduğunda nurlanma, gazilik nasip olduğunda onurlanma mertebesine mazhar olmuşlardır.

Bu duygu ve düşüncelerimle "Gaziler Günü"nü kutluyor; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, vatanı için canını ortaya koymayı vazife ve şeref bilen şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor; hayatta olan gazilerimize en içten saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Cengiz BAHÇACIOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Aktekke Mahallesi Yalçın Cad No12/1 Posta Kodu 37100 - Santral (366) 2903700 (366) 2903800 Özel Kalem (366) 2903702 (366) 2903703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.