KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıl Dönümü Mesajı

Çanakkale Zaferi, şanlı bir destandır.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıl Dönümü Mesajı

       Çanakkale Zaferi'nin 105'inci yılını kutlamanın ve vatanı, milleti, kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş şehitlerimizin  Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi , tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen , vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. Şanlı zaferimiz, kaderine boyun eğmeyen, karakterinde bağımsızlığı barındıran kahmanların destanıdır. 

        Böylesine bir milletin mensubu olarak  gurur duyuyor ve gurur duyan nesiller olarak bize düşen görevin tarihimizi hatırlatmak olduğunun altını çiziyorum. Çünkü millet olmanın anlamını kavramak için hepimizin tarihimizi hatırlamaya ve hatırlatmaya ihtiyacı var. Bizi biz yapan değerleri geçmişten alınan güçle yeniliklerle buluşturarak, kendi milli birikimlerimizin değerini bilerek ,milliletimizin var oluş mücadelesini yaşatabiliriz. Birlikte başarmanın ve vatan sevgisinin en yüce duygu olduğunu bizlere gösteren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan, millet, bayrak uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnet ile gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.