KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu Merkez Halk Eğitimi Merkezi "DigiwomENtrepreneurs AB ERASMUS+ Projesi" Hareketliliğini Gerçekleştirdi

Kastamonu Merkez Halk Eğitimi Merkezi

Kastamonu Merkez Halk Eğitimi Merkezinin ortaklarından olduğu "DigiwomENtrepreneurs" başlıklı AB Erasmus+ projesi etkinlikleri kapsamında Fransa (koordinatör ülke) ve Türkiye'den iki ortak şehir Kastamonu ve Çorum'dan katılımcılar, Uluslararası Proje Hareketliliği için Pescara / Italya'ya gittiler. 

Projenin hedef kitlesi, Türkiye ve Avrupa'da yaşayan dezavantajlara sahip kadınlardır. Sosyal hayata ve iş hayatına entegre olamamış kadınları; özgüvenli, kendi ayakları üzerinde hayatta var olabilen kadınlara dönüştürmeyi hedefleyen proje kapsamında her ortak, kendi ülkesinde faaliyetler gerçekleştirmektedir. Kendi ülkelerinde Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi alanında çalışmalar yapan bu proje ortağı kurumlar, proje kapsamında planlanan 3 uluslararası hareketlilikten üçüncüsünü 10-14 Haziran 2024 tarihleri arasında Pescara/ Italya'da gerçekleştirdiler. 

Proje kapsamında, hareketlilik süresince dezavantajlı kadınların ekonomik ve sosyal hayatta var olmalarını sağlamak için çalışan kuruluşlarla toplantılar yapılmış ve İtalya'daki tarihi ve turistik yerlere ziyaretler düzenlenerek kültürel etkileşim sağlandı. Hareketlilik, sertifika dağıtımı ile sona erdi.

26-06-2024

Aktekke Mahallesi Yalçın Cad No12/1 Posta Kodu 37100 - Santral (366) 2903700 (366) 2903800 Özel Kalem (366) 2903702 (366) 2903703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.