KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşköprü Bekdemirekşi İlk-Ortaokulunda 23 Nisan Bayramı Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde İlimiz Taşköprü ilçesi, Bekdemirekşi İlk-Ortaokulunda, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile 23 Nisan etkinliği yapıldı.
Taşköprü Bekdemirekşi İlk-Ortaokulunda 23 Nisan Bayramı Kutlandı

   Etkinlik programına, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Kastamonu Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, ayrıca İstanbul Kastamonu Kadınlar Derneği Başkanı Emine Çelik ve üyeleri, kurum amirleri, çok sayıda öğrenci, veliler ve halk katıldı.

   23 Nisan etkinlik kutlamalarının devamında; İstanbul’da ki Kastamonu Kadınlar Derneği Başkanı Emine Çelik ile üyeleri tarafından desteklenen ve 2017 Kasım ayından itibaren Taşköprü Bekdemirekşi İlk-Ortaokulunda uygulanan ‘’Meydan Okuyorum’’ projesinde dereceye giren öğrencilerin ödülleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından verildi.

   Okumanın, beynin yaşlanmasını önlediğini belirten Vali Karadeniz; bugün burada yapılan anlamlı bir etkinlik. Çünkü ben Kastamonu Kadınlar Derneğinin en azından kendi yağıyla kavrulmaya, zor şartlarda hizmet üretmeye çalışan bir dernek  olduğunu biliyorum. Çok fazla imkânlarının olmadığını da biliyorum ama sağ olsunlar gerçekten kendi imkânlarını zorlayarak, onun da üzerine çıkarak  buraya memleketlerine İstanbul’dan dolayı katkı sunmaya çalışıyorlar ve bu köydeki  ikinci etkinlikleri. Bunun aslında diğer Kastamonu’lu  derneklere, vakıflara, sivil toplum örgütlerine de örnek olması düşüncesindeyim. Sivil toplum örgütleri devletten yardım almak için kurulmaz. Sivil toplum örgütleri  devletin belli bir yere kadar yapacağı yardımların üzerine kendi imkânlarıyla katkı sağlamak üzere görev yapar. Onlara düşen görev budur ve bu ilke çerçevesinde çalışırlarsa eğer memleketlerine, Kastamonu’ya ilimize ve ilçelerine, köylerine  daha fazla katkıda bulunurlar. Yaptıkları katkılarda tıpkı bugün  burada yapılan etkinlikte olduğu gibi daha fazla anlam taşır kanaatindeyim. Bugün ki etkinliğin bir başka önemi de okuma alışkanlığı kazanmaya yönelik bir çalışma yapılmış olması. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz hususlardan birisi bu. Okumak için yaş yok. Okumak için köyde ya da şehirde yaşıyor olmak gibi bir şarta gerek yok. Her ortam da, her yerde hangi meslekten olursak olalım mutlaka ve mutlaka okumak zorundayız. Okumanın en büyük faydası beynin yaşlanmasını önler. Beynin güncel kalmasını sağlar. Çünkü eğer siz bilgilerinizi ne kadar tazelerseniz, bilgilerinizi ne kadar güncellerseniz o zaman o kadar o günün şartları içerisinde yaşıyor olursunuz. Aksi takdirde sonradan gelen neslin sizin çok çok ötenize geçtiğini ve sizin onların gerisinde kalan artık yaşlanmış işe yaramaz bir insan halinde görmelerine sebep olursunuz bu bir tanesi. Bir başka örnek çiftçilerimiz açısından burada gördüğüm kadarıyla tarımla uğraşıyoruz, hayvancılıkla uğraşıyoruz. Hiçbir şeyin sonu yok. Mükemmelliğinde sınırı yok. Yani sizin yapmış olduğunuz iş ne kadar düzgün olursa olsun ne kadar mükemmel olursa olsun bilin ki onu daha iyi yapmak her zaman için mümkündür. İşte bunun içinde yaptığınız üretimde daha fazla gelir elde etmek, daha fazla fayda sağlamak istiyorsanız yapmış olduğunuz mesleğiniz çiftçiliktir. Kendinizi o kadar çok geliştirmiş olursunuz ve göreceksiniz ki yapmış olduğunuz işte de ilerleme kat etmiş olursunuz. Elbette sizlerden önceki büyüklerinizin sizlere öğretmiş olduğu oldukça önemli kıymetli tecrübelerdir o hiç tartışılmaz bir şey ama onun üzerine yeni teknikleri eklemekte bizlerin görevidir. Ben bu duygularla tekrar  bugün ki bu etkinliği düzenleyen Kastamonu Kadınlar Derneğimize, katkı sunan hayırseverlere, bu arada bu yarışmaya katılan öğrencilerimize, onları çalıştıran öğretmenlerimize, destek olan velilerine ve bu törene katılan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı da kutluyorum.’’ İfadelerini kullandı.

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.