KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler İçin Sertifika Verilmesi Hk Duyuru

Bilindiği üzere öncelikle Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler olmak üzere Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen mesleklerde çalışanların TÜRKAK tarafından akredite edilip Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca sınavları yapılarak başarılı olanların MYK sertifikasına sahip olması şarttır. Tüm meslekler zamanla kapsam dâhiline alınacaktır ancak bugün itibariyle aşağıda bağlantısı verilen EK-1 adlı dosyanın içinde yer alan myk.pdf adlı dosyadaki meslekleri kapsamaktadır.

Sınav ve Belgelendirme Merkezlerinin listesi:

http://portal.myk.gov.tr/index.php?option=com_kurulus_ara&view=kurulus_ara#&Itemid=322

25 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan 40 meslekte çalışanların Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olması için verilen süre 26 Mayıs 2016 tarihinde dolmaktadır. İl düzeyinde Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü (İş-Kur) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışması ile belgesiz çalışanlara ortalama 1 haftalık eğitimler vererek sınava girmeleri sağlanacaktır. Ayrıca sınavda başarılı olan kişilerin belge ve sertifika masrafları İş-Kur tarafından karşılanacaktır.

Mesleki Yeterlilik Sınavına girecek olan çalışanlara sınava hazırlık amacıyla kurslar düzenlenecek olup, başvurular Kastamonu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne (Kuzeykent Halk Eğitim Merkezi binasında) yapılacaktır.

Ek Dosyası (EK-1) için tıklayınız.

Aktekke Mahallesi Yalçın Cad No12/1 Posta Kodu 37100 - Santral (366) 2903700 (366) 2903800 Özel Kalem (366) 2903702 (366) 2903703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.