KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 12. Ortaokullar Arası Araştırma Projeleri Yarışma Çağrısı

TÜBİTAK 12. Ortaokullar Arası Araştırma Projeleri Yarışma Çağrısı

TÜBİTAK- Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik alanlarında “ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI” düzenlenecektir.

2018 yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Proje Rehberine göre hazırlanan ve tamamlanan projelerin başvuruları 4 Ocak 2018 tarihinde başlar ve 2 Şubat 2018 tarihinde, saat 17.30’da sona erer. Başvurular https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden Danışman Öğretmen tarafından online olarak yapılır. Başvuru yapabilmek için öğrenciler ve danışman öğretmenin ARBİS’e kayıtlı olması gerekir (Bkz. https://arbis.tubitak.gov.tr). Online başvuru yapıldıktan sonra sistemden alınacak olan proje başvuru onay formu çıktısı öğrenci/öğrenciler, danışman ve okul müdürlüğü tarafından imzalanarak 8 Şubat 2018, saat 17:00’a kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine gönderilir veya elden teslim edilir (Proje başvuruları TÜBİTAK’a gönderilmez).

Bölge merkezinde yapılacak yarışmalar sonunda Bölge Finalistleri belirlenir. Ödül alan öğrencilere başarı belgesi ve para ödülü verilir. 12 bölgede Finalist olarak belirlenen projeler mayıs veya haziran ayında Final Yarışmasına davet edilir. Final Yarışmasında projeler alanlarında uzman akademik jürilerce yönergede belirtilen kriterlere göre tekrar değerlendirilir ve her alanda derece alan öğrencilere para ödülü ve başarı belgesi; danışman öğretmenine para ödülü verilir.

Yarışma ile ilgili bilgiler ve yarışma yönergesine https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-ortaokul-ogrencileri-arastirma-projeleri-linkinden ulaşılabilir. Söz konusu çalışma geçmiş yıllarda Bu Benim Eserim, adlı programın devamı niteliğindedir; bu bağlamda ilimiz genelindeki ortaokullarımızın çalışmaya ilgi göstermesi ilimizin başarısı ve bilim alanındaki varlığı açısından oldukça önemlidir. Çalışmaya katılmayı planlayan tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz…

 

12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İlanı İçin Buraya Tıklayınız

Aktekke Mahallesi Yalçın Cad No12/1 Posta Kodu 37100 - Santral (366) 2903700 (366) 2903800 Özel Kalem (366) 2903702 (366) 2903703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.